Na przestrzeni minionych trzech tygodni zawodnicy AKB uczestniczyli w pięciu ogólnopolskich imprezach biegowych. Jedynym reprezentantem naszego miasta, który wystąpił w każdej z nich, był Artur Trochimowicz.

W XXV Maratonie Wrocławskim wystąpiło 5 zawodników AKB. Najwyżej uplasował się

Zbigniew Łuński, który zajął 80. miejsce (3. w kat. wiek.) z czasem 3:00.32. Jan Majewski był 452. (7.) - 3:41.13, Artur Trochimowicz - 473. (83.) - 3:43.16, Tomasz Walerzak - 503. (43.) -

3:45.43, Stefan Jankowski - 844. (11.) - 4:12.33. Szczytnianie w klasyfikacji zespołowej zajęli 32. miejsce na 122 sklasyfikowane drużyny. W VII Półmaratonie Węgorza, będącym jednocześnie III Mistrzostwami Polski Wojska Polskiego w Półmaratonie, wystartowało czterech zawodnikow z naszego miasta. Józef Zdunek zajął 128. miejsce (37. kat. wiek.) - 1:34.33, Tomasz Walerzak - 147. (39.) - 1:36.36,

Artur Trochimowicz - 192. (49.) - 1:39.56, Stefan Jankowski - 299. (6.) - 1:52.37. Do mety

węgorzewskiej imprezy dobiegło 387 osób. Artur Trochimowicz był jedynym zawodnikiem AKB, który uczestniczył w Chojnickich Biegach Strażackich i jednocześnie Mistrzostwach Polski Weteranów na 10 km. Szczytnianin w gronie

170 biegaczy zajął 94. miejsce (10. w kategorii wiekowej) z czasem 44.24 min. Ten sam zawodnik reprezentował nasz gród w V Międzynarodowym Biegu Europy na 10 km. Trochimowicz zajął 234. miejsce ( 45. kat. wiek.). Uzyskał czas 45.31 min. Bieg ukończyło 505 zawodników. W XIII Międzynarodowym Półmaratonie Kurpiowskim najaktywniejszemu ostatnio naszemu zawodnikowi towarzyszył Stefan Jankowski. Nestor szczycieńskich biegaczy był 91. (8. kat. wiek.). Tuż za nim linię mety przekroczył Artur Trochimowicz, który w swojej grupie wiekowej uplasował się na 26 miejscu.