Przy szczycieńskiej parafii ewangelicko – augsburskiej odbył się pierwszy piknik sąsiedzki. Ideą otwartego dla wszystkich mieszkańców wydarzenia była integracja lokalnej społeczności. Na uczestników, zarówno tych dużych, jak i małych, czekało wiele atrakcji, ale największym powodzeniem cieszyło się zwiedzanie liczącego ponad 300 lat kościoła, którego historię przybliżał proboszcz, ks. Adrian Lazar.

Sąsiedzka integracja
Najmłodsi uczestnicy imprezy wzięli udział w treningu karate

Pierwszy piknik sąsiedzki przy parafii ewangelicko – augsburskiej odbył się w sobotę 9 września. Jego inicjatorami byli proboszcz ks. Adrian Lazar oraz miejscy radni Tomasz Łachacz i Arkadiusz Myślak. - Często rozmawialiśmy, że w Szczytnie brakuje inicjatyw prospołecznych i prointegracyjnych, a temu właśnie służył nasz piknik – mówi proboszcz. - Nasza parafia wielu osobom wydaje się niedostępna. Organizując to wydarzenie chcieliśmy pokazać, że jesteśmy otwarci na każdego – dodaje.

Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Punktem programu, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem uczestników, było zwiedzanie liczącego ponad 300 lat kościoła, najstarszego w pełni zachowanego zabytku w mieście. Dla sporej grupy mieszkańców była to pierwsza wizyta w tej jednej z najbardziej charakterystycznych budowli Szczytna. - W szczytowym momencie mieliśmy 100 – 150 osób, które z zaciekawieniem słuchały historii kościoła. Niektóre panie zdradziły mi, że choć mieszkają w pobliżu od ponad 40 lat, to jeszcze nigdy w nim nie były – opowiada ks. Lazar.

W ramach pikniku odbył się kiermasz ciast, z którego dochód przeznaczono na pomoc zmagającemu się z problemami zdrowotnymi mieszkańcowi Szczytna

Nie zabrakło też atrakcji dla dzieci. Były m.in. dmuchane zjeżdżalnie, malowanie buziek czy strzelnica laserowa. Można też było obejrzeć z bliska wóz strażacki OSP Szczytno oraz wziąć udział we wspólnym treningu karate z Akademią Sztuk Walki Novum. W pikniku uczestniczyli także dzielnicowi Dariusz Berendt i Kamil Niedziela. Uczestnicy imprezy mogli również wspomóc, poprzez zakup przygotowanych na kiermasz ciast, mieszkańca Szczytna, zmagającego się z problemami zdrowotnymi.

Ks. Adrian Lazar zapowiada, że tegoroczny piknik nie był ostatnim i liczy, że wydarzenie będzie miało charakter cykliczny.

(ew)