Pierwsze i drugie miejsce w swoich kategoriach – taki jest plon wyjazdu zawodników szczycieńskiego AKB do Białegostoku na XI Bieg Niepodległości.

Ścigali się z bosym biegaczem

Sobotni (5 listopada) bieg na dystansie 10 km ukończyło 158 zawodników, w tym sześcioro z AKB. Najszybszym ze szczytnian był Kazimierz Czarnota, który zajął 66. miejsce (44,47). Andrzej Sienkiewicz był 76. (46,12), Tomasz Grudkowski – 81. (47,02), Waldemar Baranowski – 102. (50,00), Artur Trochimowicz – 103. (50,01), natomiast jedyna kobieta w tym gronie, Anna Grabowska, uplasowała się w kategorii generalnej na 107. miejscu. Dwójka naszych zawodników została wyróżniona w kategoriach. Pani Anna była pierwsza w +30 kobiet, natomiast Tomasz Grudkowski zajął drugie miejsce w kategorii niepełnosprawnych. Trasa wiodła chodnikami i ulicami białostockiego osiedla Bacieczki. - Bardzo się nam tu podoba. Uczestniczyliśmy w tym biegu drugi raz – dzielą się swoimi wrażeniami Artur Trochimowicz i Tomasz Grudkowski.

Swoistą atrakcją biegu był występ Pawła Meja z Bochni (znanego jako Bosy Biegacz), pokonującego trasy bez obuwia, niczym słynny Bikila Abebe.