Blisko 40 pasjonatów rozgrywek umysłowych zjechało z różnych stron Polski do Piasutna, by rywalizować w zawodach w scrabble.

Scrabble nad jeziorem
W zmaganiach uczestniczyli zawodnicy z różnych stron Polski

Już po raz siódmy w Piasutnie odbył się turniej gry w scrabble, w którym wzięło udział 36 zawodników z różnych stron Polski. Był to jeden z turniejów, jakie w ciągu roku rozgrywane są na terenie całego kraju.

Gra w scrabble to gra słowna, polegająca na układaniu na planszy powiązanych ze sobą słów przy użyciu płytek z literami o różnej wartości - przypomina to układanie na planszy krzyżówki. Każdy ruch ma wartość punktową. Zawodnicy grają, dopóki nie skończą się literki i określony czas. Na początek losują siedem literek i potem dobierają kolejne (liter na obu graczy jest 100).

Tomasz Zwoliński ze Skierd koło Warszawy jest czterokrotnym mistrzem Polski w scrabble, gra już w to od trzydziestu lat: - Jest to zabawa, pasja, okazja do spotkań, rozmów. Wszyscy się znamy - mówi.

Klasyfikacja turnieju po 12 rundach: 1. Małgorzata Deszczyńska (Warszawa), 2. Maciej Czupryniak (Milanówka), 3. Grzegorz Koczkoden (Ostróda).

Przyznano również statuetki w kategoriach: dla najmłodszego uczestnika, dla najlepszej zawodniczki, dla najlepszego autochtona, najniższa wygrana, najwyższa przegrana, najmniejsza różnica punktów, skok tygrysa, największy zjazd i Pyszna.

Głównym organizatorem gry w scrabble w Piasutnie jest Jerzy Krzyżewski.

AK