Już po raz ósmy Piasutno będzie gospodarzem ogólnopolskiego turnieju „Scrabble nad Jeziorem”.

Swój udział w zawodach, które odbędą się w dniach 4-5 września zapowiedziało już kilkudziesięciu miłośników tej gry, wśród których są najtęższe w Polsce scrabblowe głowy. Profesjonalną obsługę sędziowską i niezbędny sprzęt zapewnia Polska Federacja Scrabble.

- Turnieje zainicjowane i organizowane corocznie (poza rokiem 2020) przez klub scrabble „ABC Piasutno” spotykają się z dużym zainteresowaniem, a Piasutno to obecnie jedno z dwóch miejsc w naszym województwie, gdzie odbywają się tego typu i tej rangi imprezy – mówi Jan Lisiewski sekretarz klubu Scrabble „ABC Piasutno”. Dodaje, że można jeszcze zgłosić swój udział rozgrywkach. Szczegóły zawarte są na stronie internetowej Polskiej Federacji Scrabble (www.pfs.org.pl) w zakładce „Turnieje”. Tam można również w prosty sposób dokonać zgłoszenia udziału w turnieju.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno wytrawnych graczy, jak i początkujących scrabblistów. Czekają na Was nagrody, upominki i inne atrakcje – zapowiada sekretarz Lisiewski.

(l)