W piątek w Jerutkach odbyła się VII edycji Senioriady, czyli Dnia Seniora. Podczas imprezy starosta Jarosław Matłach uhonorował stowarzyszenia i artystów biorących w niej udział. Wręczono pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz zdjęcia, by docenić zaangażowanie seniorów i ich wkład w kulturę powiatu szczycieńskiego.

Seniorada w Jerutkach
Starosta Jarosław Matłach nagrodził najbardziej aktywnych seniorów za ich wkład w życie kulturalne powiatu

Senioriada to inicjatywa skierowana do osób starszych, której celem jest nie tylko świętowanie wieku złotego, ale przede wszystkim integracja, radość ze wspólnego spędzania czasu oraz umożliwienie artystycznego wyrażenia się. W tym roku wydarzenie odbyło się w pięknych okolicznościach przyrody w Jerutkach. Nie tylko występy artystyczne zachwyciły uczestników, ale również stoiska z rękodziełem, które tworzyły wyjątkową atmosferę.

Jednym z najważniejszych momentów imprezy było uhonorowanie stowarzyszeń i grup seniorskich, a także artystów, którzy zaprezentowali się na scenie. Starosta Jarosław Matłach wręczył pamiątkowe statuetki, następnie wręczono dyplomy oraz zdjęcia artystom, którzy występowali na scenie. To symboliczne podziękowanie za zaangażowanie i wkład w kulturalne życie powiatu szczycieńskiego.

(p)