Pasymscy seniorzy świętowali Międzynarodowy Dzień Osób Starszych połączony z inauguracją nowego roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Była to nie tylko okazja do integracji i dobrej zabawy, ale też omówienia planów na przyszłość.
W sobotę 2 października w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Pasymiu odbyło się spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych połączone z inauguracją nowego roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
W spotkaniu udział wzięło ponad 100 osób, w tym władze miasta i gminy Pasym, przedstawiciele powiatu oraz Izby Rolniczej. Kilka słów do seniorów skierował również ksiądz senior Józef Grażul, emerytowany proboszcz pasymskiej parafii. {akeebasubs !*}
Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Pasymiu skupia obecnie 45 studentów. Część wykładów oraz zajęć poświęconych zdrowiu ma jednak charakter otwarty i mogą w nich uczestniczyć wszyscy chętni. Pasymscy seniorzy realizują wiele projektów unijnych, współpracują również ze szczycieńską przychodnią Tar – Medica. - Stawiamy przede wszystkim na edukację, dbanie o zdrowie, sprawność fizyczną i umysłową – podkreśla Krystyna Oleszkiewicz, prezes pasymskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Ważną formą działalności uniwersytetu jest integracja z lokalną społecznością i zapobieganie wykluczeniu osób starszych, a także współpraca międzypokoleniowa. Temu m.in. służy współpraca ze Szkołą Podstawową w Pasymiu.
(ew){/akeebasubs}
