Członkowie Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Jedwabna wraz z seniorami z terenu powiatu, bawili się na wspólnym balu. Przedstawiciele starszego pokolenia pokazali młodszym, że w tanecznych szaleństwach na parkiecie wcale nie są gorsi.

Seniorzy w pląsach

W sobotę 18 listopada, w bardzo licznym, bo prawie 70-osobowym gronie zebrali się w sali GOK seniorzy należący do Kół i Związków Emerytów, Rencistów i Inwalidów z terenu powiatu szczycieńskiego. Zawiązany 7 września w ośrodku kultury Związek Emerytów i Rencistów szybko poszerza swe kręgi. Cotygodniowe spotkania jego członków cieszą się dużą popularnością. Niejednokrotnie jedwabieńscy seniorzy korzystali z zaproszeń swoich kolegów z innych gmin. Tym razem miejscowi nestorzy zorganizowali pierwszy bal, na który zaproszeni zostali członkowie zaprzyjaźnionych związków. Jak się okazało, nie był to zwykły bal. Pośród tanecznych wojaży na parkiecie, nie zabrakło też indywidualnych popisów wokalnych i recytatorskich. Recytacja, którą jak zwykle zaprezentowała Maria Trochimowicz (sekretarz ZERiI w Szczytnie), wywołała wśród zebranych ogólną wesołość.

- Po raz pierwszy prowadziłam imprezę dla starszego pokolenia i byłam zdumiona oraz oczarowana kunsztem tanecznym, jaki prezentują seniorzy - mówi dyrektor GOK w Jedwabnie Jolanta Pietruczuk.

Seniorzy bawili się i śmiali, śmiali się i bawili... i tak do końca imprezy parkiet nie pozostawał pusty.

(jp)

2006.11.29