Seniorzy z gminy Pasym uroczyście obchodzili Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Z tej okazji w Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie zorganizowane przez miejscowy Uniwersytet Trzeciego Wieku z udziałem władz samorządowych oraz wojewody warmińsko – mazurskiego.

Seniorzy z młodzieńczą energią
Wiele słów uznania, m.in. od sekretarza pasymskiego urzędu Jana Lisiewskiego, usłyszała prezes UTW Krystyna Oleszkiewicz. W spotkaniu, oprócz licznie przybyłych seniorów, uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych oraz wojewoda

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych Uniwersytet Trzeciego Wieku w Pasymiu zorganizował uroczystość, która odbyła się w minioną niedzielę w Miejskim Ośrodku Kultury. Spotkanie prowadziły Krystyna Oleszkiewicz, prezes UTW w Pasymiu oraz Teresa Kruszyńska. Uczestnicy usłyszeli moc ciepłych życzeń składanych przez księdza Józefa Grażula, burmistrza Cezarego Łachmańskiego, wojewodę warmińsko-mazurskiego Artura Chojeckiego oraz starostę szczycieńskego Jarosława Matłacha.

Po części oficjalnej odbył się program artystyczny. Na scenie wystąpiła Karolina Grzywińska z recitalem składającym się z najlepszych coverów polskiej muzyki rozrywkowej oraz zespół samorządowy Wędzone Węgorze. Impreza zakończyła się uroczystym bankietem.

Na co dzień pasymscy seniorzy skupieni w UTW uczestniczą m.in. w wykładach poświęconych zdrowiu oraz bezpieczeństwu osób starszych. Aktywnie włączają się też w życie lokalnej społeczności. Ich stoiska ze swojskimi przysmakami można spotkać podczas letnich imprez plenerowych, takich jak choćby gminne dożynki.

(m), (kee)

fot. MOK Pasym