W minionym tygodniu oraz w długi czerwcowy weekend na drogach powiatu doszło do kilku kolizji. Na szczęście ich uczestnicy nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

W środę 15 czerwca kierujący citroenem na odcinku drogi Szczytno – Janowo nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go renault i doprowadził do zderzenia. 30-letni mieszkaniec Piekar został ukarany mandatem. Obaj kierujący byli trzeźwi.

W piątkowe popołudnie 17 czerwca w Wawrochach 45-letni mieszkaniec gminy Szczytno kierujący volkswagenem z przyczepką na łuku drogi nie zachował należytej ostrożności. Efekt był taki, że uderzył przyczepką w toyotę jadącą z naprzeciwka. Kierujący samochodami nie wymagali pomocy medycznej. Na sprawcę został nałożony mandat.

W sobotę 18 czerwca na ul. Warszawskiej w Szczytnie 25-letni szczytnianin kierujący volkswagenem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu skodzie fabii. Sprawca dostał mandat oraz punkty karne.

Z kolei w niedzielę 19 czerwca na odcinku DK 59 za Spychowem, na łuku drogi 23-latka kierująca mercedesem nie dostosowała prędkości do panujących warunków. Wskutek tego straciła panowanie nad autem i zjechała do przydrożnego rowu. Kobieta była trzeźwa i nie wymagała pomocy medycznej.