W miniony weekend na terenie powiatu doszło do potrąceń dwóch pieszych oraz rowerzysty.

Seria potrąceń
87-letni rowerzysta potrącony przez renault trafił do szpitala

Seria tych zdarzeń rozpoczęła się w piątek 17 lipca. Około godziny 18.30 na ul. Sienkiewicza w Szczytnie na pasach potrącona została przechodząca na drugą stronę ulicy kobieta. Uderzył w nią kierujący fordem fiestą obywatel Niemiec. Jak ustalili policjanci, mężczyzna jechał za pojazdem ciężarowym. W pewnym momencie tir włączył światła awaryjne. Wtedy kierujący fordem rozpoczął manewr wyprzedzania i potrącił pieszą. Na szczęście nie doznała ona żadnych obrażeń. Obywatel Niemiec został ukarany mandatem.

W sobotę 18 lipca parę minut po godzinie 14.00 miało miejsce potrącenie pieszej na trasie Rozogi – Kokoszki. Okazało się, że kierujący dacią nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go forda, którego kierowca na widok idącej poboczem kobiety gwałtownie zahamował. To samo zrobił prowadzący dacię, w wyniku czego zjechał na pobocze i potrącił pieszą. Poszkodowana z lekkimi obrażeniami została przetransportowana do szpitala w Szczytnie.

W niedzielę 19 lipca po południu na skrzyżowaniu ulic Przemysłowej i Wielbarskiej w Szczytnie 36-latek kierujący renault nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 87-letniemu rowerzyście. W wyniku tego doszło do zderzania samochodu z jednośladem. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego zadecydował o przewiezieniu 87-latka do szpitala.