Nowy sezon piłkarski to zazwyczaj zmiany w klubach. Dwie dość istotne nastąpiły już w Szczytnie i Pasymiu.

Sezon z nowościami
Patrycjusz Malanowski prezentuje się z nową klubową koszulką

SKS Z RUSIECKIM

W czerwcu z pracą na stanowisku trenera SKS-u Szczytno pożegnał się Paweł Pietrzak. Jak już pisaliśmy, jego miejsce miał zająć prawdopodobnie Mirosław Rusiecki. Tak też się stało. Pierwszy trening zaplanowano na dziś, czyli 12 lipca. Na bocznej płycie stadionu przy ul. Ostrołęckiej zawodnicy spotkają się z jednym z najlepszych piłkarzy w historii Szczytna, w przeszłości graczem m.in. ekstraklasowego w latach 80. ubiegłego wieku Górnika Wałbrzych. Po zakończeniu piłkarskiej kariery Mirosław Rusiecki został trenerem. Ostatnio, początku wiosny prowadził Victorię Bartoszyce – klub z miasta, z którego pochodzi.

W nowym sezonie graczy SKS-u będzie szkolił Mirosław Rusiecki

Pewne zmiany nastąpią również w kadrze SKS-u. Z zespołem pożegna się – co najmniej na pewien czas- Maciej Nasiadka, który wyjechał do pracy w Niemczech. Do zespołu wracają wypożyczeni do MOSP-u Białystok zawodnicy występujący wiosną w Centralnej Lidze Juniorów: Gabriel Sachajczuk, Marcin Żarnoch i Paweł Głowacki. – Wydaje mi się, że w nowym sezonie będzie dobrze – przewiduje prezes SKS-u Ryszard Chorążewicz.

BŁĘKITNI BEZ MALANOWSKIEGO

Pasym żegna się natomiast na dwa lata z piłkarzem, który w kilku ostatnich sezonach stanowił o sile miejscowych Błękitnych. Mowa o Patrycjuszu Malanowskim, zdobywcy 34 bramek w zakończonych w czerwcu rozgrywkach. Napastnik związał się na dwa sezony z IV- ligową Concordią Elbląg, której strzelił na wiosnę dwie piękne bramki. Malanowski już wcześniej przymierzał się do odejścia z pasymskiego klubu, ale skończyło się na testach w III-ligowym Pelikanie Łowicz. Najskuteczniejszy napastnik IV ligi zdążył już się zaprezentować w gierce wewnętrznej. Zdobył w niej – jak na supersnajpera przystało – bramkę, a jego zespół wygrał 3:2.

ZMIANY TAKŻE W GRUPACH

Do zmian doszło również w grupie, w której od połowy sierpnia rywalizować będą nasze drużyny z klasy okręgowej. SKS Szczytno, Błękitni Pasym i Omulew Wielbark zagrają w grupie II, choć do tej pory była to – zgodnie z nazwą - grupa I. Inna sprawa, że zestaw drużyn jest mocno zmieniony. Oprócz trzech naszych ekip będą tu występowały następujące zespoły: Pisa Barczewo, Victoria Bartoszyce, DKS Dobre Miasto, Cresovia Górowo Iławeckie, Polonia Lidzbark Warmiński, Śniardwy Orzysz, Pojezierze Prostki, Orlęta Reszel, LKS Różnowo, Łyna Sępopol, Vęgoria Węgorzewo, Wilczek Wilkowo i Mazur Wydminy. W grupie I zagra rywalizująca w poprzednim sezonie z naszymi drużynami Warmia Olsztyn.

Wszystkie zespoły z powiatu szczycieńskiego występujące w klasie A zagrają w jednej grupie – III. W 12-drużynowej stawce dość często będzie zatem dochodziło do derbów z udziałem GKS-ów: Szczytno i Dźwierzuty oraz Wałpuszy 07 Jesionowiec i Zrywu Jedwabno.

(gp)