Młodzi siatkarze Gwardii Szczytno pokazali się z niezłej strony podczas turnieju finałowego Mistrzostw Polski w Minipiłce Siatkowej Kinder + Sport 2014.

Siatkarskie nadzieje

W Drzonkowie k. Zielonej Góry zaprezentowało się 1500 zawodników występujących w 244 drużynach. W tym gronie znalazły się także dwa zespoły ze Szczytna, rywalizujące w kategoriach klas V i VI. Wcześniej szczytnianie musieli przejść przez sito eliminacyjne, wygrali również finał wojewódzki. O tym, że w Polsce nie brakuje dzieci chętnych do gry w siatkówkę, przekonuje fakt, że w tegorocznej edycji imprezy wystartowało ok. 37. tys. uczestników!

W klasyfikacji końcowej V-klasiści z naszego miasta zajęli wysokie 9. miejsce. Ich starsi koledzy uplasowali się na 37. miejscu. - Uważam, że sam udział w tym turnieju jest dużym sukcesem – stwierdza trener młodych siatkarzy Łukasz Dymerski.