Grzegorz Licki z KPP w Szczytnie zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej na „Najlepszego Dzielnicowego Warmii i Mazur 2017”. W konkurencji dotyczącej symulacji przyjęcia interesanta nie miał sobie równych.

Sierżant LIcki trzeci w województwieDo dwudniowych zmagań przeprowadzonych w czwartek i piątek na terenie WSPol. przystąpiło 38 dzielnicowych wyłonionych w eliminacjach powiatowych. Rywalizowano w pięciu konkurencjach: teście wiedzy policyjnej, pierwszej pomocy przedmedycznej, strzelaniu, symulacji podstawowych czynności służbowych związanych ze służbą patrolową, symulacji przyjęcia interesanta. W tej ostatniej najlepszym okazał się sierż. szt. Grzegorz Licki reprezentujący Komendę Powiatową Policji w Szczytnie. W klasyfikacji generalnej był trzeci ustępując tylko mł. asp. Łukaszowi Grabczakowi (KPP Bartoszyce) i Arturowi Żejmo (KPP Ketrzyn). -Organizowane zawody są m.in. formą doskonalenia zawodowego policjantów pełniących służbę dzielnicowego. Funkcjonariusze w ten sposób poszerzają swoją wiedzę i doskonalą umiejętności, aby jak najlepiej pomagać i służyć społeczeństwu – mówi podkom. Ewa Szczepanek z KPP w Szczytnie.

Sierż. szt. Grzegorz Licki (na zdjęciu z przełożonymi) ma 39 lat. W Policji służy od 2012 roku. Pracuje jako dzielnicowy na terenie gminy Szczytno. W swojej pracy bardzo lubi właśnie to, co przyniosło mu szczególne wyróżnienie, a mianowicie kontakt, rozmowę z ludźmi. Oprócz pracy spełnia również swoje pasje. Prywatnie, wraz z żoną tańczy w Zespole Pieśni i Tańca „Jedwabno”.