Reklama

Węgiel

Szczytno może się pochwalić nową hurtownią materiałów budowlanych. Obiekt znajduje się przy ul. Wielbarskiej 22 i czynny jest od poniedziałku do soboty. - Oferujemy wszystko, co związane z budowlanką od A do Z, od stanów surowych po wykończenia i dach – zapewniają właściciele Marcin Maciaszek i Sławomir Kołek.

SIM - nowa hurtownia materiałów budowlanych
Właściciele hurtowni Sławomir Kołek (z lewej) i Marcin Maciaszek byli tego dnia w szampańskich humorach

W sobotę 18 marca uroczyście otwarto nową hurtownię materiałów budowlanych, która mieści się w Szczytnie przy ul. Wielbarskiej 22. Jej nazwa SIM to skrót od pochodzący od imion właścicieli Sławomira Kołka i Marcina Maciaszka. W wydarzeniu, oprócz inicjatorów przedsięwzięcia, pracowników i ich rodzin oraz znajomych, uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych z burmistrzem Krzysztofem Mańkowskim na czele. Gości i pierwszych klientów witali właściciele hurtowni, zapraszając przybyłych najpierw na grillowy, a potem słodki poczęstunek z lampką szampana.

Oferta hurtowni, o czym mógł się przekonać każdy, jest bardzo bogata. Większość osób sięgała po jakiś towar z półki, nie wychodząc stąd z pustymi rękoma. Wśród nich znalazł się burmistrz Krzysztof Mańkowski.

- Kupiłem ołówek kreślarski i wsporniki do łączenia, bo będę budował domek dla swoich wnuków – zdradził nam włodarz miasta. Cieszy się z otwarcia hurtowni, oferującej, co bardzo ważne, także nowe miejsca pracy i zapowiada, że będzie jej kibicował, tym bardziej, że w gronie zatrudnionych tu pracowników jest jego były uczeń. - Chętnie będę tu zaglądał i się zaopatrywał – deklaruje burmistrz.

Marcin Maciaszek i Sławomir Kołek przyznają, że sytuacja na rynku budowlanym jest dziś niestabilna, ale nie boją się podjąć wyzwania. - Ten kto nie ryzykuje, nie pije szampana – mówi pan Marcin, który przez wiele lat pracował w „Stolmecie”. Sławomir Kołek też jest dobrej myśli. - Duże nadzieje daje nam zapowiedź rządowego programu oferującego dopłaty do kredytu hipotecznego - dodaje pan Sławomir.

Hurtownia SIM działa już na pełnych obrotach.

- Zapraszamy do nas od poniedziałku do piątku w godzinach 7 do 17 i w soboty od 7 do 14. Każdy klient będzie u nas mile widziany – deklarują właściciele nowo otwartej hurtowni SIM.

 

Oficjalne otwarcie hurtowni miało miejsce w sobotę 18 marca
Właściciele hurtowni z pracownikami
W dniu otwarcia hurtowni klientów nie brakowało. Wśród nich znalazł się m.in. burmistrz Krzysztof Mańkowski, który dokonał zakupów z myślą o wnukach