Tak wysoko SKKK w klasyfikacji drużynowej jeszcze nie był. Ekipa ze Szczytna zajęła drugie miejsce w zakończonych w niedzielę Mistrzostwach Polski Seniorów w Kyokushin Karate.

SKKK drugi w Polsce

Wyjazd do dalekiego Świnoujścia nie był tylko wycieczką nad morze, ale przede wszystkim zakończył się historycznym sukcesem. Ewelina Mirosław, Gerard Will i Adrian Staszewski stanęli na podium w klasyfikacji indywidualnej, dzięki czemu nasz klub w rywalizacji drużynowej był drugi.

Willowi, startującemu w kategorii 80 kg, nie udało się obronić tytułu mistrzowskiego wywalczonego w ubiegłym roku, ale drugie miejsce też ma swoją wymowę. - Gerard przygotowuje się do Mistrzostw Europy w Kijowie, a start w Świnoujściu był dla niego doskonałym sprawdzianem jego formy. Wiemy, co jeszcze trzeba poprawić i za miesiąc Gerard będzie w optymalnej formie - uspokaja wszystkich fanów i fanki zawodnika SKKK sensei Piotr Zembrzuski.

Srebro wywalczył również Adrian Staszewski, walczący w kategorii 65 kg. Szczytnianin wygrał trzy starcia i dopiero w finale uległ Michałowi Kalmusowi z Otwocka.

Do poziomu swoich bardziej utytułowanych kolegów dostosowała się także Ewelina Mirosław, która w kategorii 55 kg sięgnęła po brąz. Niewiele brakowało zresztą, by zawodniczka SKKK walczyła w finale, ale w decydującej o tym walce przegrała po czterech rundach z Katarzyną Mierzejek z Ostrołęki.

W klasyfikacji drużynowej najlepszy był klub z Tarnowskich Gór. W mistrzostwach wystartowało 141 zawodników i zawodniczek z 54 ośrodków.