W sobotę na molo doszło do zniszczenia nasadzeń kwiatowych. Sprawczynie miały jednak pecha, bo wszystko nagrały zainstalowane w pobliżu kamery monitoringu.

Skuteczne ultimatum
Nagrane przez monitoring kobiety same zgłosiły się do urzędu

We wtorek na stronach Urzędu Miejskiego w Szczytnie pojawił się komunikat następującej treści:

Z przykrością informujemy, że w sobotę 15 kwietnia 2023 r. w godzinach między 12:00 - 13:00 doszło do dewastacji nasadzeń kwiatów na molo w Szczytnie, które jest monitorowane. Twarz osoby, która się tego dopuściła jest widoczna.

Zanim jednak przekażemy sprawę na Policję, dajemy szansę na polubowne rozwiązanie sprawy. Czekamy na kontakt telefoniczny ze strony sprawców do czwartku 20 kwietnia 2023 r. pod nr: 608 507 786.

To już nie pierwszy raz, kiedy kamery miejskiego monitoringu zarejestrowały podobne zdarzenie. Poprzednio w ten sposób „wpadli” m.in. młodzieńcy, którzy dopuścili się aktów wandalizmu na molo. Im także burmistrz Krzysztof Mańkowski postanowił dać szansę, aby sami się do niego zgłosili i naprawili skutki swojego chuligańskiego wyczynu. Czy tak będzie i tym razem?

Z OSTATNIEJ CHWILI

Jak poinformowało miasto, po kilku godzinach od opublikowania komunikatu w mediach społecznościowych, osoby odpowiedzialne za zniszczenia nasadzeń, przyznały się do winy.

(ew)