Skutki złego wymijania

W poniedziałek 13 września na ul. Ostrołęckiej w Szczytnie podczas manewru wymijania kierujący volkswagenem zjechał na przeciwny pas ruchu, zmuszając kierowcę zmierzającego z naprzeciwka daewoo lanosa do zjazdu na pobocze. W wyniku tego lanos wpadł do rowu i dachował. Dwudziestoletnia pasażerka samochodu doznała złamania ręki i została przewieziona do szpitala. Obaj kierowcy, niebędący mieszkańcami powiatu szczycieńskiego, byli trzeźwi.

WŁAMYWACZE W RĘKACH POLICJI

W połowie sierpnia w Lipowcu Małym, gmina Szczytno, doszło do kradzieży z włamaniem. Złodzieje, wybijając cegłówką szybę w oknie, dostali się do jednego z domów pod nieobecność właścicieli, którzy akurat wydawali za mąż córkę. Kiedy wrócili po weselu, zastali splądrowane mieszkanie. Łupem włamywaczy padła maszyna do szycia, dwa komplety sztućców, portfel z dokumentami, kartą bankomatową i pieniędzmi. Wartość skradzionych przedmiotów oszacowano na 640 złotych. W ubiegłym tygodniu policjanci zatrzymali sprawców kradzieży. Okazali się nimi dwaj bracia – 24-letni Krystian T. oraz 26-letni Sebastian T. Mężczyźni przyznali się do winy. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że bracia mogli się włamać również do innych domków na terenie powiatu szczycieńskiego. Teraz grozi im kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

CHCIAŁ SIĘ DOGADAĆ ZA TYSIĄC ZŁOTYCH

W sobotę 11 września policjanci z ruchu drogowego w Szczytnie na ul. Pasymskiej prowadzili akcję pomiaru prędkości. Około 15.30 chcieli zatrzymać do kontroli kierującego BMW, który pędził ulicami miasta mając na liczniku 117 km/h. Na widok stróżów prawa kierowca nie zatrzymał się, lecz gwałtownie zawrócił i jechał lewą stroną jezdni. Po krótkim pościgu pirat został zatrzymany. Policjanci od razu wyczuli od niego alkohol. Okazało się, że 32-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty Krystian P. miał w organizmie około 0,5 promila mocnego trunku. Swoje zachowanie zaczął tłumaczyć w dość pokrętny sposób mówiąc, że … nie posiada prawa jazdy. Na dodatek w trakcie rozmowy złożył funkcjonariuszom pewną propozycję - w zamian za tysiąc złotych mieliby oni puścić całe zajście w niepamięć. Stróże prawa na to nie przystali i zatrzymali Krystiana P. Za złamanie przepisów ruchu drogowego i próbę wręczenia łapówki może mu teraz grozić nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności.

OSZUKAŁA NA 4 ZŁ i 31 GROSZY

W niedzielę 12 września 16-letnia mieszkanka Szczytna, robiąc zakupy w markecie na ul. Chrobrego próbowała dokonać oszustwa. Dziewczyna zważyła najpierw nektarynki i banany, a następnie dołożyła więcej owoców, przyklejając metki z zaniżoną ceną. Przy kasie okazało się, że miała przy sobie ponad 2 kg bananów, choć na naklejce było 1,2 kg oraz 1,7 kg nektarynek, mimo że na metce widniała waga 1,2 kg. Sprawczyni próbowała oszukać sklep na 4 zł i 31 groszy. Ze względu na to, że jest niepełnoletnia, policjanci przekazali ją pod opiekę rodziców. Teraz amatorka owoców odpowie za swoje zachowanie przed sądem rodzinnym.

WYPADEK W POPOWEJ WOLI

We wtorek 7 września po południu w Popowej Woli, gmina Dźwierzuty, na prostym odcinku drogi doszło do zderzenia volkswagena golfa i renault clio. Pierwszym autem podróżowały trzy osoby. Ucierpiał jeden z pasażerów, który z urazem głowy został przetransportowany do szpitala w Biskupcu. Drugim samochodem jechała kobieta z dwojgiem dzieci w wieku 1 i 6 lat. Zarówno im, jak i kierującej renault nic się stało.

ZAPROSZENIE NA ZAWODY STRAŻACKIE

Już w najbliższą niedzielę 19 września na stadionie na ul. Śląskiej w Szczytnie odbędą się V Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze strażaków ochotników. Początek zaplanowano na godzinę 10.00. W rywalizacji wezmą udział drużyny: OSP Piasutno, Rozogi, Wielbark, Szczytno, Linowo, Nowe Kiejkuty, Płozy, Lipowiec, Jedwabno i Nowy Dwór. Strażacy ochotnicy będą sprawdzać swoją sprawność w dwóch konkurencjach – sztafecie 7x50 metrów oraz ćwiczeniu bojowym. Organizatorzy zawodów, starosta Jarosław Matłach oraz komendant powiatowy PSP w Szczytnie Mariusz Gęsicki serdecznie zapraszają mieszkańców do kibicowania.

(ew)