Przegrana MKS-u Szczytno z Omulwią Wielbark i minimalne zwycięstwo Błękitnych Pasym - tak wyglądały kolejne sparingi zespołów z naszego powiatu przygotowujących się do rundy wiosennej.

Ostatni zespół IV ligi i lider klasy A spotkali się na stadionie przy ul. Śląskiej w Szczytnie. Lepsi okazali się piłkarze z Wielbarka, którzy zwyciężyli 2:1 (1:0). Spotkanie trwało 2x50 min.

- Pierwsza połowa była zdecydowanie dla nas - uważa trener Omulwi Mariusz Korczakowski. Prowadzenie dla gości uzyskał Szymon Rapacki. Na 2:0 podwyższył Marcin Cieślik, który powrócił z MKS-u. Honorową, jak się okazało, bramkę dla szczytnian zdobył Paweł Pietrzak. - Praktycznie nikt mnie nie zawiódł - cieszy się wielbarski szkoleniowiec. - Wyróżnili się szczególnie Cieślik i Abramczyk.

Omulew zagrała w zestawieniu: Przybysz, Trzciński, Bugaj, Rapacki, Górski, Żegliński, M. Wilga, Elsner, Berk, Suchecki, Remiszewski, Bełdycki, Łazicki, Gałaj, Ścibek, Cieślik, Abramczyk, Kępiński, Baranowski, J. Wilga.

W drużynie gospodarzy zabrakło kilku podstawowych zawodników. Niestety, pełnego składu MKS-u nie udało nam się uzyskać.

Kolejny mecz rozegrali też Błękitni Pasym. Na miniony weekend zaplanowane było spotkanie z Warmiakiem Łukta, ale zespół ten został rozwiązany. W roli „zastępczych” rywali wystąpili Stomilowcy Olsztyn, piąty zespół klasy A. Mecz podzielony na 30-minutowe tercje zakończył się wygraną podopiecznych Tadeusza Justki 3:2. - Przez pierwszych trzydzieści minut graliśmy bardzo dobrze - twierdzi sekretarz Jan Suchomski. - Występowaliśmy wówczas w najsilniejszym składzie. Później trener wprowadził dużo zmian. Bramki dla gospodarzy strzelali: Sebastian Łukaszewski, Rafał Głodzik i Robert Ambroziak. Dwa pierwsze trafienia to strzały głową, ostatniego gola zdobył Ambroziak, dotychczasowy gracz MKS-u zamierzający występować w Błękitnych, wykorzystując sytuację sam na sam. Mecz rozegrano na boisku przy pasymskim gimazjum. Plac, na którym już wkrótce mają odbywać się ligowe spotkania Błękitnych, imponuje swoimi rozmiarami: 110x70 m. W drużynie Błękitnych wystąpili: Brzozowski, Panikowski, Głodzik, Łączyński, Wojtkiewicz, Łachmański, Ziętak, A. Foruś, Gołębiewski, Łukaszewski, Ambroziak, Malanowski, Brach, S. Foruś, Piotrowski, Matysiewicz.