Wielbarski Bieg Leśnika zakończył się frekwencyjnym sukcesem – do mety dobiegło ponad 160 zawodników. Najlepiej z naszych biegaczy spisał się Maciej Wojciechowski, który w klasyfikacji generalnej zajął 3. miejsce.

Słoneczny bieg leśnika

O tym, że w naszym powiecie nie brakuje chętnych do biegania, przekonuje impreza, która w sobotę odbyła się na terenach Nadleśnictwa Wielbark. Na linii startu stanęło wielu, także niezrzeszonych w żadnych klubach, mieszkańców Szczytna, Wielbarka i Jedwabna. Nie był to jednak bieg o zasięgu tylko lokalnym. Skąpaną we wrześniowym słońcu 10-kilometrową trasę pokonywali również miłośnicy biegania z Warszawy czy Ciechanowa.

Najszybszy był Daniel Mikielski z Olsztynka, który uzyskał czas 34.37 min. Na trzecim miejscu uplasował się Maciej Wojciechowski z WSPol z czasem 36.14. Dziewiąty był Konrad Gąsiewski reprezentujący Wielbark (38,38). Wśród pań zwyciężyła Anna Bojarska z AKM Olimp Olsztyn (46.47 )