W Miejskim Przedszkolu nr 3 „Promyczek” z inicjatywy Rady Rodziców odbył się festyn rodzinny. Organizatorzy połączyli przyjemne z pożytecznym, bo przy okazji dobrej zabawy zbierano środki na pomoce dydaktyczne dla placówki.

Słoneczny festyn w Promyczku
Chętnych do zjeżdżania z dmuchańców nie brakowało

Festyn rodzinny w Miejskim Przedszkolu nr 3 „Promyczek” na ul. Konopnickiej odbył się w piątkowe popołudnie. To pierwsza z dwóch takich imprez w tej placówce, która od tego roku funkcjonuje również w budynku na ul. Pasymskiej, gdzie jeszcze do niedawna mieściło się niepubliczne przedszkole „Pod Topolą”. Tam festyn zaplanowano już na najbliższy piątek. Inicjatorami obu wydarzeń jest Rada Rodziców. - To typowy festyn rodzinny, w trakcie którego najpierw dzieci prezentują program artystyczny, a potem korzystają z przygotowanych dla nich atrakcji – tłumaczy przedstawicielka Rady Rodziców MP nr 3 „Promyczek” Anna Żywiec. W piątkowe popołudnie na najmłodszych czekała m.in. wata cukrowa, malowanie buziek i dmuchańce. Każdy mógł również z bliska obejrzeć wóz strażacki będący na wyposażeniu OSP Szczytno oraz radiowóz Komendy Powiatowej Policji.

W ramach festynu, w którym oprócz przedszkolaków uczestniczyli również absolwenci placówki oraz żłobkowicze mający dopiero rozpocząć w niej edukację, odbył się kiermasz ciast oraz ciepłych potraw. Słodkości przygotowane przez rodziców rozchodziły się niczym świeże bułeczki. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na zakup pomocy dydaktycznych dla przedszkola. - Zamierzamy kupić telewizory i projektory do każdej z grup, żeby stworzyć przedszkolne kino – zdradza dyrektor przedszkola Magdalena Bojarska. Według niej takie imprezy są bardzo potrzebne, bo służą integracji przedszkolnej społeczności. - Festyny rodzinne to nasza tradycja. Ich główną ideą jest to, żebyśmy mogli się spotkać i miło wspólnie spędzić czas – mówi dyrektor..

Obecnie do przedszkola „Promyczek” uczęszcza 275 dzieci. Jest ono jedyną placówką przedszkolną w mieście, która ma aż trzy siedziby: na ul. Konopnickiej, Pasymskiej oraz jeden oddział w hali sportowej na ul. Lanca.

(ew)

W festynie uczestniczyli strażacy z OSP Szczytno, którzy prezentowali swój wóz i wyposażenie
Przygotowane przez rodziców pyszności cieszyły się dużym powodzeniem
Na dzieci czekało m.in. stanowisko z malowaniem buziek