Dwanaście kandydatek rywalizowało o tytuł Małej Miss Gminy Jedwabno. Jurorom najbardziej spodobała się dziewięcioletnia Natalia Pietruczuk, uczennica II klasy miejscowej Szkoły Podstawowej, miłośniczka rodzinnych wycieczek, rysowania i jazdy na rowerze. galeria >>

Dwanaście kandydatek rywalizowało o tytuł Małej Miss Gminy Jedwabno. Jurorom najbardziej spodobała się dziewięcioletnia Natalia Pietruczuk, uczennica II klasy miejscowej Szkoły Podstawowej, miłośniczka rodzinnych wycieczek, rysowania i jazdy na rowerze.

Smerfne Miss

DEBIUT MAŁYCH MISEK

Wybory miss kojarzą się na ogół z rywalizacją młodych, urodziwych panien, które dzieciństwo mają już zdecydowanie za sobą. Okazuje się, że konkursy piękności to nie tylko domena nastoletnich oraz nieco starszych dziewcząt i kobiet. Już od kilkunastu lat swoją Małą Miss wybiera Szczytno, teraz przyszedł czas na Jedwabno. Gminny Ośrodek Kultury po raz pierwszy zorganizował wybory najładniejszej małej mieszkanki gminy. Do udziału zgłosiło się początkowo trzynaście dziewczynek w wieku od 7 do 10 lat, ale jedna z nich zachorowała i w konkursowe szranki stanęło ostatecznie dwanaście kandydatek. Konkurs odbył się w sobotę 16 czerwca. Uczestniczki, podobnie jak i dorosłe „miski”, musiały najpierw zaprezentować się krótko publiczności, opowiadając o swoich ulubionych zajęciach i zainteresowaniach. Jak się okazało, występ na scenie GOK-u nie był wcale łatwy. Trudno się temu dziwić - podobne sytuacje wywołują tremę nie tylko u dzieci. Małe kandydatki miały bardzo zróżnicowane upodobania. Niektóre z nich interesują się tańcem, inne rysowaniem, są też miłośniczki jazdy konnej czy recytowania wierszy. W odróżnieniu od starszych koleżanek, żadna nie chce, przynajmniej na razie, być modelką, aktorką lub piosenkarką.

W KRAINIE SMERFÓW

Konkursowi towarzyszyła smerfna oprawa - w postacie ze znanej dobranocki wcielili się członkowie koła teatralnego „Kulturka”. Wystąpili w inscenizacji opowiadającej perypetie Smerfów. Na scenie nie mogło więc zabraknąć sympatycznych niebieskich stworków oraz złego czarownika Gargamela i jego kota Klakiera. Występom towarzyszyły też popisy taneczne, w których uczestniczyły również kandydatki do tytułu małej miss. Dziewczynki prezentowały się kolejno w strojach eleganckich, Smerfetki oraz sportowych. W trakcie konkursu swoją faworytkę wybierała także publiczność, wypisując na specjalnych karteczkach jej imię i nazwisko. Głośnemu liczeniu głosów towarzyszyły wielkie emocje. Tytuł Miss Publiczności zdobyła Marcelina Zdunek, o trzy „oczka” wyprzedzając Paulinę Fydrych. Wreszcie przyszedł czas na najważniejsze rozstrzygnięcia. Jury, w którym zasiedli m.in. wójt Włodzimierz Budny oraz Andrzej Materna ze szczycieńskiego MDK-u, miało niełatwe zadanie. Konkurs potraktowano jednak bardziej jako zabawę niż poważną rywalizację, dlatego nagrodzono wszystkie uczestniczki, nadając im oryginalne tytuły. Bajkową Miss została Klaudia Grabowska, Miss Uśmiechu - Aleksandra Dąbrowska, Sportu - Paulina Fydrych, Fryzury - Daria Trajgiel, Prezentacji - Katarzyna Teske, Lata - Kamila Nawotka, Tańca - Marcelina Zdunek, Elegancji - Kinga Grzegorczyk, Wdzięku - Karolina Pietruczuk. Tytuł Drugiej Wicemiss przypadł Aleksandrze Chruścickiej, Pierwszej Wicemiss - Emilii Kijewskiej. Małą Miss Gminy Jedwabno została Karolina Pietruczuk. Karolina ma dziewięć lat. Jej ulubione zajęcia to rysowanie - uczęszcza na zajęcia plastyczne w GOK-u oraz jazda na rowerze. Mała Miss uwielbia też rodzinne wycieczki oraz pływanie. Szefowa jedwabieńskiego ośrodka kultury Jolanta Pietruczuk liczy na to, że podobne konkursy będą organizowane także w innych gminach. Ich zwyciężczynie startowałyby potem w powiatowych wyborach Małej Miss w Szczytnie.

(łuk/Fot. M.J.Plitt)