W piątkowe popołudnie, na odcinku drogi krajowej nr 53, w pobliżu Purdy Leśnej, kierujący motocyklem BMW 48-latek stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i przewrócił się. On i jego pasażerka znaleźli się wprost pod kołami jadącego z naprzeciwka renault, którym jechali mieszkańcy powiatu szczycieńskiego. Oboje podróżujący motocyklem zginęli na miejscu.

Śmierć motocyklistów
Obrażenia kierowcy i pasażerki motocykla okazały się na tyle poważne, że oboje ponieśli śmierć na miejscu

Do tragicznego zdarzenia doszło tuż przed godziną 17.00 w piątek 10 sierpnia na odcinku drogi krajowej nr 53, na granicy powiatów olsztyńskiego i szczycieńskiego. Kierujący motocyklem BMW 48-letni mieszkaniec Mazowsza, jadąc od strony Kośna, stracił panowanie nad pojazdem i wpadł w poślizg. Jednoślad przewrócił się, a kierowca motocykla i towarzysząca mu pasażerka upadli wprost pod koła jadącego z naprzeciwka renault scenica, którym podróżowała czteroosobowa rodzina ze Szczytna. 48-letni motocyklista i jego pasażerka doznali rozległych obrażeń. Kiedy na miejsce dotarły służby ratunkowe, lekarz stwierdził zgon kobiety. Mężczyznę próbowano jeszcze reanimować, zadysponowano nawet helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który miał go zabrać do szpitala. Niestety, 48-latka również nie udało się uratować. Ze względu na to, że do wypadku doszło na granicy dwóch powiatów, w działaniach ratowniczych brały udział dwa samochody z OSP Pasym, jednostki OSP z Purdy i Klebarka Wielkiego, a także zastępy JRG z Olsztyna i Szczytna. Łącznie w akcji uczestniczyło siedem pojazdów pożarniczych i 22 strażaków.

Od początku tego roku na drogach województwa warmińsko – mazurskiego odnotowano 53 zdarzenia z udziałem motocyklistów. W tych wypadkach śmierć poniosło 7 osób, w tym 5 to sami motocykliści. 67 zostało rannych (w tym 51 motocyklistów). Policyjne statystyki jasno pokazują, że w przeważającej części najtragiczniejsze skutki tych zdarzeń ponoszą kierowcy jednośladów. Policja przypomina, że odpowiedzialni motocykliści powinni przestrzegać kilku podstawowych zasad. Są to: właściwe przygotowanie sprzętu, wybranie odpowiedniej pogody do jazdy, właściwe ubranie, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego oraz szacunek dla wszystkich uczestników ruchu.

(ew)