Do tragicznego wypadku doszło na odcinku drogi krajowej między Giślem a Dźwierzutami. Kierujący renault traffic nie zauważył leżącego na jezdni mężczyzny. W wyniku potrącenia 32-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty zmarł.

Śmiertelne potrącenie
W konfrontacji z renault traffic leżący na jezdni 32-latek nie miał żadnych szans

Tragedia rozegrała się w porze nocnej w środę 3 lipca po godzinie 23.00. Kierujący renault traffic 36-latek, jadąc w kierunku Dźwierzut, najechał na leżącego na drodze pieszego. Mężczyzna ten nie miał przy sobie żadnych elementów odblaskowych. Służby ratownicze wezwał na miejsce kierowca renault. Okazało się jednak, że na pomoc pieszemu jest za późno. - Jego obrażenia były tak poważne, że lekarz stwierdził zgon – informuje kpt. Łukasz Wróblewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie. Przeprowadzone przez policję badanie kierowcy wykazało, że był on trzeźwy. Potrącony mężczyzna to 32-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty. Śledczy pobrali od zmarłego próbki mające ustalić, czy w chwili zdarzenia znajdował się pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

- Są one obecnie badane w Instytucie Genetyki Sądowej w Bydgoszczy. Na wyniki trzeba poczekać 3 – 4 tygodnie – informuje prokurator rejonowy Artur Choroszewski.