Dramatyczny mecz w Pasymiu* MKS z czerwoną latarnią* Straszna bieda w Omulwi* Orzeł odleciał GKS-owi* Trudne początki Perkuna* Wałpusza broni honoru powiatu

IV LIGA - 2. kolejka

Błękitni Pasym -

OKS 1945 II Olsztyn

3:4 (1:2)

0:1 – (10.), 1:1 – Marcin Łukaszewski (14.-k.), 1:2 – (45.), 1:3 – (49.), 2:3, 3:3 – Marcin Łukaszewski (68., 76.), 3:4 – (90.)

Błękitni: Malanowski, Widuto (77. B. Nosowicz), Magnuszewski, Stalmach (58. Pilski), Domżalski, Pietrzak (46. D. Kruczyk), Rytelewski (55. Łuczak), S. Łukaszewski, Foruś, Różówicz M. Łukaszewski.

Smutny weekend

Było to pełne emocji, bramek i kartek spotkanie, które nie skończyło się jednak dla gospodarzy happy endem. Już od 4. minuty pasymianie grali w przewadze, bo za faul na wychodzącym na czystą pozycję Różowiczu czerwony kartonik ujrzał obrońca gości. Ku ogólnemu zdziwieniu bramkę wkrótce zdobyła odmłodzona drużyna ze stolicy województwa. Trafieniem z rzutu karnego szybko odpowiedział M. Łukaszewski, ale tuż przed zmianą stron i wkrótce po niej przyjezdni zdobyli kolejne bramki. Podopiecznym Marcina Wincla udało się doprowadzić do wyrównania.

Pasymianie, choć przez 80 min grali w przewadze, to kończyli mecz zaledwie w dziewięciu. Sędzia wyrzucił z boiska S. Łukaszewskiego i Pilskiego. Skrzętnie wykorzystali to olsztynianie. Już w doliczonym czasie gry jeden z zawodników dopadł do odbitej przez Malanowskiego piłki, zapewniając swojej drużynie nieoczekiwane zwycięstwo.

Pozostałe mecze

Sokół Ostróda – Start Nidzica 3:0, Pisa Barczewo – Polonia Pasłęk 2:1, Rominta Gołdap – Mazur Ełk 1:1, Tęcza Biskupiec – Vęgoria Węgorzewo 2:0, Płomień Ełk – Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 0:0, GKS Wikielec- Mamry Giżycko 1:1, Znicz Biała Piska – MGKS Tolkmicko 3:0.

1:0 – (41.)., 2:0 – (42.), 3:0 - (44.)

MKS: Granicki, Kwiatkowski, Kobuszewski (70. S. Pietrzak), K. Miłek (75. P. Turek), Gregorczyk, Szewczak, Wnuk, Kozian, R. Świercz (68. Woźniak), Kosiorek, Pepłowski (80. Zyśk).

- Podziękowałem już za grę w tym klubie – powiedział na drugi dzień po meczu zrezygnowany Piotr Gregorczyk, który u progu sezonu postanowił wzmocnić MKS. - Nigdy nie grałem w tak słabym meczu. Było mi wstyd, że biegam po boisku. Zdaniem jednego z najwaleczniejszych piłkarzy szczycieńskiego klubu MKS-owi potrzeba wzmocnienia w postaci co najmniej trzech doświadczonych zawodników. W przeciwnym wypadku drużyna wyląduje w klasie A. Do Lidzbarka nie pojechał rzecznik prasowy MKS-u Dariusz Jasiński, więc o pomeczowy komentarz poprosiliśmy trenera Andrzeja Świercza. - Do 40. minuty gra była wyrównana. W 45. minucie było już 3:0 – słyszymy. - W drugiej połowie zaliczka bramkowa Polonii pozwoliła zdobyć komplet punktów.

Kłobuk Mikołajki

-

Zryw Jedwabno

1:0 (1:0)

1:0 – (30.)

Zryw: Mateusiak, Cikacz, Zapadka, M. Foruś, D. Włodkowski, Młotkowski, Stańczak (70. S. Foruś), Żmijewski, Trzciński (46. Przecioska), Dymek (85. Dzióbek), Zbirowski.

W spotkaniu dwóch beniaminków minimalnie lepsi okazali się piłkarze z Mikołajek. Zdaniem grającego trenera Zrywu Daniela Włodkowskiego mecz był wyrównany i każda z drużyn mogła przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Jedyna bramka spotkania padła w 30. min, gdy miejscowi wykonywali rzut wolny. Piłka trafiła na głowę napastnika z Mikołajek, który pokonał Mateusiaka. Goście mieli co najmniej cztery okazje, by zmienić wynik. Dymkowi dwukrotnie zabrakło precyzji, natomiast D. Włodkowskiemu zadanie utrudnił bramkarz.

Victoria Bartoszyce

-

Omulew Wielbark

2:0 (1:0)

1:0 – (42.), 2:0 - (52.)

Omulew: Przybysz, C. Nowakowski, Miłek, Wierzchowski, Wilga, Abramczyk (70. S. Nowakowski), Mastyna, Remiszewski (60. Woźniak), Kwiecień, Szczygielski, Dębek (60. Rudzki).

- Biedę graliśmy i to straszną – trener Omulwi Mariusz Korczakowski nazywa rzeczy po imieniu. - Przez cały mecz oddaliśmy jeden celny strzał.

Do momentu utraty gola dominowali goście, ale ich pomysły i precyzja kończyły się 30-40 m od bramki rywala. Goście, którzy przed sezonem się wzmocnili i chcą się włączyć do walki o IV ligę, w 42. min przeprowadzili zabójczą dla wielbarczan kontrę. Niedługo po wznowieniu gry w drugiej połowie miejscowi zdobyli kolejnego gola i było w zasadzie po meczu.

Granica Bezledy - Wilczek Wilkowo 3:3, Warmia Olsztyn – Orlęta Reszel 0:5, Łyna Sępopol – MKS Jeziorany 0:2, Mazur Pisz – DKS Dobre Miasto 0:6, GLKS Jonkowo - Błękitni Orneta 0:0.

KLASA A - 1. kolejka

Orzeł Czerwonka - GKS Dźwierzuty 4:1 (2:1)

Bramka dla GKS-u: Radosław Łoński (20.)

GKS: Len, Łoński, Malewicz, Zaborowski, C. Zaborowski, Dec, Głodzik, Kuszmider, Szmigiel (65. Jaskuła), Kołakowski, Sokołowski, Krawczyk.

- Odpowiedzialność za tę porażkę biorę na siebie – skomentował mecz trener GKS-u Andrzej Rutkowski. Miejscowi po kwadransie prowadzili już 2:0. W 20 min gola na raty zdobył Łoński, lecz dwie skuteczne kontry Orła przeprowadzone w drugiej połowie rozwiały nadzieje GKS-u na osiągnięcie korzystnego wyniku.

LZS Knopin – Błękitni Stary Olsztyn 3:1, LZS Lubomino-Wilczkowo – Cegielnie Olsztyńskie Unieszewo 2:0, Leśnik Nowe Ramuki – Burza Słupy 2:1, Warmiak Wojciechy – Fortuna Gągławki 0:0, Strażak Gryźliny – Niedźwiedź Ramsowo 3:2

KLASA B - 1. kolejka

Wałpusza 07 Jesionowiec - Gmina Kozłowo 2:0 (0:0)

Bramki dla Wałpuszy 07: Krystian Lisiewicz (68., 87.) Wałpusza 07: Borowy, K. Pliszka, Kuciński, J. Gut, Rzosiński, Wróblewski, Sitarski (85. Zapadka), Kisiel, Orzoł (70. Augustyniak), Gołaszewski (70. Bieniek), Lisiewicz (88. Młynarski).

Mecz, rozgrywany na stadionie przy ul. Ostrołęckiej w Szczytnie, lepiej rozpoczęli goście i Borowy kilka razy musiał interweniować. W drugiej połowie strzelecką formą błysnął Lisiewicz. Najpierw popisał się strzałem z woleja z 16 m, później wykończył akcję „własnej produkcji”.

SKF Kunki - Perkun Orżyny 4:0 (0:0)

Perkun: Jawoszek, Sadowski (81. Dzięciołowski), Filipiak (77. Zbrzyski), R. Bakuła, Kaczorek, J. Pozdział, C. Pozdział, Pac, Dąbrowski (70. Marszałek), K. Pozdział, G. Bakuła.

Początki bywają trudne, o czym przekonał się nowy na piłkarskiej mapie Perkun Orżyny. Do przerwy Jawoszek zachowywał czyste konto, ale po zmianie stron w ciągu 10 min gospodarze wykorzystali cztery błędy obrony gości.

Saturn Sławka Wielka – Kormoran Purda 4:1

LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORZY MŁODSI

1. kolejka

Mamry Giżycko – Reda Szczytno 0:1 (0:0); br.: Maciej Balcerzak (78.) OKS 1945 Olsztyn – Omulew Wielbark 8:0

Informacje piłkarskie opracowali: (gp), (dob)