W minioną sobotę, w ramach „Tygodnia Cittaslow” w Pasymiu otwarto wystawę batików Katarzyny Wolickiej- Kozak. Kolejnym punktem programu był koncert w kościele ewangelicko – augsburskim, podczas którego wystąpił kwintet instrumentów dętych Poznań Brass.

Sobota z kulturą
Wśród podziwiających batiki Katarzyny Wolickiej – Kozak był radny Romuald Małkiewicz, któremu towarzyszyła żona Iwona

Miniona sobota upłynęła w Pasymiu pod znakiem kultury przez wielkie „K”. W ramach obchodów „Tygodnia Cittaslow” w MOK-u otwarto wystawę batików Katarzyny Wolickiej – Kozak. - W wernisażu wzięło udział wiele osób. Widać, że artystka ma liczne grono wielbicieli – podsumuje dyrektor MOK Danuta Choroszewska – Clausen. Dodaje, że wystawa prezentuje prace z różnych okresów twórczości Katarzyny Wolickiej – Kozak. - Zapraszam do oglądania batików od poniedziałku do piątku od godziny 10.00 do 18.00 – zachęca dyrektor.

Później w kościele ewangelicko – augsburskim odbył się koncert zatytułowany „Oda do radości”. Tym muzyczną ucztę słuchaczom zapewnił poznański kwintet instrumentów dętych Poznań Brass.

W wydarzeniach, oprócz władz miasta oraz mieszkańców, wzięli udział zaproszeni goście: Sylwia Jaskulska - radna Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego i członkini Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Maciej Rokus, szef Grupy Specjalnej Płetwonurków RP wraz z przedstawicielami Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

(kee)