Orlen Reklama Top

W Olszynach, przy drodze krajowej, stanęła szopka bożonarodzeniowa. Pomysłodawcą i wykonawcą jest sołtys Zygmunt Rząp. Obok wyrzeźbionych przez niego figur pojawią się w niej prawdziwe owieczki i kucyk.

Sołtys zbudował szopkę
Sołtys Zygmunt Rząp, znany z licznych uzdolnień artystycznych, dopiął wreszcie swego

We wtorek w Olszynach, do godzin popołudniowych, trwały prace przy budowie szopki bożonarodzeniowej. Stanęła ona w centrum wsi obok krzyża papieskiego. Pomysłodawcą i wykonawcą jest sołtys Zygmunt Rząp, znany z licznych artystycznych uzdolnień, także rzeźbiarskich. Pomysł chodził za nim już od czterech lat, cieszy się, że w końcu udało się go zrealizować. Z pomocą przyszedł mu malarz Andrzej Zawrotny z Powałczyna, który sporządził portrety trzech królów. Jeden z sąsiadów zgodził się wypożyczyć kucyka, a znajomi z Trelkówka – owieczki.

Szopkę ze zwierzętami będzie można podziwiać od czwartku, ale już od początku tygodnia zaczęła wzbudzać spore zainteresowanie. - Na jej widok przejeżdżający obok, drogą krajową, kierowcy zwalniają, a niektórzy zatrzymują się i dopytują o szczegóły – mówi Zygmunt Rzap. Już chociażby taka reakcja przejezdnych oznacza, że szopka stanie się przez najbliższe tygodnie niewątpliwą atrakcją Olszyn. To cieszy sołtysa. - Wszystkich, którzy będą mieli wolny czas zapraszam do nas.

(o)