To już kolejny tydzień trwania naszego plebiscytu na Supersołtysa. Do redakcji spływają kolejne kupony z głosami Czytelników, trwa również cotygodniowa prezentacja kandydatów. Tym razem przybliżamy sylwetki dwóch sołtysów z gminy Rozogi – Czesława Mierzejka z Rozóg i Grzegorza Jędrzejczyka z Borków Rozowskich.

GRZEGORZ JĘDRZEJCZYK – Borki Rozowskie

Pan Grzegorz ma 36 lat, jest żonaty, wraz z żoną wychowuje dwie córki w wieku 11 i 13 lat. Prowadzi gospodarstwo rolne specjalizujące się w chowie bydła mlecznego. Obecnie liczy ono około 50 krów. Funkcję sołtysa pełni drugą kadencję. Najwyraźniej chęć do pracy na rzecz lokalnej społeczności przejął w genach po tacie, który obowiązki te pełnił przez cztery kadencje. Za rządów pana Grzegorza w Borkach wyremontowana została świetlica i zagospodarowany teren obok niej. Powstał tu plac zabaw oraz miejsce na ognisko. Do sołectwa należy jeszcze miejscowość Wysoki Grąd. Łącznie obie wsie zamieszkuje około 90 osób.

- Jesteśmy małym sołectwem, nasze społeczeństwo się starzeje, a młodzi wyjeżdżają – mówi sołtys. Mimo to w planach jest większe ożywienie miejscowości. Służyć temu ma melioracja zlokalizowanego w środku Borków stawu.

- Powstanie na nim kładka, zostanie również zarybiony – zdradza sołtys. Jego hobby to gra w siatkówkę. Teraz jednak nie ma na to zbyt dużo czasu. Jak sam mówi, brakuje mu partnerów do gry – większość z nich wyjechała.

CZESŁAW MIERZEJEK – Rozogi

Może się pochwalić długim stażem jako sołtys. Jest nim już od kilkunastu lat. Żonaty, 75 lat, obecnie emeryt, ma czworo dorosłych dzieci. Wcześniej pracował jako kierowca w straży pożarnej. Rozogi to największa miejscowość w gminie. Obecnie zamieszkuje ją 1500 mieszkańców, którzy w większości zajmują się rolnictwem.

(ew)

FINALIŚCI PLEBISCYTU NA SUPERSOŁTYSA 2012:

Gmina Dźwierzuty: Monika Madrak (Sąpłaty), Kazimierz Malik (Dźwierzuty); Jedwabno: Marianna Szydlik (Kot), Janusz Gębczyński (Narty); Pasym: Małgorzata Kamińska (Tylkowo), Grzegorz Wanowicz (Dybowo); Rozogi: Czesław Mierzejek (Rozogi), Grzegorz Jędrzejczyk (Borki Rozowskie); Szczytno: Kazimierz Łuszczaniec (Leśny Dwór), Adolf Pasztaleniec (Trelkowo), Andrzej Gers (Szymany); Świętajno: Jan Golon (Konrady), Władysław Karpiński (Stare Czajki); Wielbark: Barbara Bruździak (Wielbark), Dorota Kostrzewa (Przeździęk Wielki).