W sobotę na plaży miejskiej w Szczytnie rozegrana została XXXII Rejonowa Spartakiada Honorowych Dawców Krwi PCK. W rywalizacji klubów pierwsze miejsce zajęła ekipa ze Szczytna, z kolei wśród młodzieży triumfowała reprezentacja Zespołu Szkół nr 1.

Spartakiada krwiodawców
Po zawodach przyszedł czas na wspólne zdjęcie uczestników zmagań i zaproszonych gości

W zawodach wzięły udział kluby HDK z Jedwabna, Jednostki Wojskowej z Lipowcu, Świętajna i Szczytna oraz drużyny młodzieżowe z Zespołu Szkół nr 1 w Szczytnie, Zespołu Szkół nr 2 w Szczytnie oraz Jedwabna. Organizatorem Spartakiady była Rejonowa Rada Honorowego Krwiodawstwa w Szczytnie. Kluby rywalizowały w siedmiu konkurencjach: rzucie piłką do kosza, rzucie podkową, wyścigu w workach, slalomie piłkarskim, ubieraniu bojowego stroju strażackiego, slalomie z wodą i rzucie gumiakiem. Po zaciętej, ale przebiegającej w wesołej i przyjaznej atmosferze rywalizacji okazało się, że zwyciężyła ekipa Klubu HDK przy Oddziale Rejonowym PCK w Szczytnie, z kolei w kategorii młodzieży triumfowała reprezentacja Zespołu Szkół nr 1. Szczycieński Klub HDK będzie reprezentował Powiat Szczycieński na Okręgowej Spartakiadzie Klubów HDK w Olsztynie. - Celem naszych corocznych spartakiad jest, oprócz wspólnej dobrej zabawy i rywalizacji, przede wszystkim integracja środowiska krwiodawców oraz popularyzacja oddawania krwi - tłumaczy Sławomir Staszak Przewodniczący Rejonowej Rady HDK w Szczytnie i sędzia główny zawodów.

(s)

KLASYFIKACJA GENERALNA:

Kluby HDK

I - Klub HDK przy Oddziale Rejonowym PCK w Szczytnie, II - Klub HDK przy Urzędzie Gminy w Świętajnie, III - Klub HDK RADAR z Jednostki Wojskowej w Lipowcu, IV - Klub HDK przy Towarzystwie Przyjaciół w Jedwabnie.

Młodzież

I - Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Szczytnie, II - drużyna młodzieżowa Klubu HDK przy Towarzystwie Przyjaciół Jedwabna, III - Zespół Szkół nr 2 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Szczytnie.