W sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Rudce rozegrano Pierwszą Gminną Spartakiadę Przedszkolaków pod patronatem Wójta Gminy Szczytno.

Spartakiada przedszkolaków
W spartakiadzie udział wzięło 47 przedszkolaków z gminnych placówek w Kamionku, Lipowcu, Nowinach, Olszynach, Wawrochach i Rudce

Wzięło w niej udział 47 dzieci 5-6 letnich z gminnych placówek oświatowych w Kamionku, Lipowcu, Nowinach, Olszynach, Wawrochach i Rudce. Maluchy rywalizowały w 8 dyscyplinach sprawnościowych, m.in. wyścigach na torze przeszkód, skokach na piłkach-kangurkach czy wyścigu „czworaczków” slalomem. - Dzieci wykazały się duchem sportowej rywalizacji, umiejętnością pracy zespołowej i ogromną radością z uczestnictwa we wspólnej zabawie. Miały również możliwość poznania kolegów z innych placówek i integrowania się z nimi – mówi Ewa Goździewska, dyrektor szkoły w Rudce.

Klasyfikacja końcowa spartakiady: 1. Przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Rudce, 2. Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Nowinach z Oddziałem na ul. Łomżyńskiej, 3. Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola im. Jasia i Małgosi w Kamionku.

(e)