W miniony weekend Święty Mikołaj miał pełne ręce roboty. Nie zapomniał jednak wpaść z wizytą do dzieci z gmin Wielbark i Dźwierzuty.

Spotkania z Mikołajem

W piątek, 5 grudnia w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Wielbarku odbyło się spotkanie dzieci i młodzieży ze Świętym Mikołajem. W tym dniu nie mogło zabraknąć drobnych prezentów, każdy uczestnik spotkania chętnie opowiedział wierszyk, zaśpiewał piosenkę lub wykonał inne zadanie. Przy pizzy i słodyczach dzieci świetnie się bawiły, było również wspólne kolędowanie. Młodzież z zespołu wokalno-teatralnego działającego przy GOK-u zaśpiewała kolędy młodszym kolegom. Kolejne spotkanie ze Św. Mikołajem już za rok.

Mikołaj odwiedzał również dzieci w przedszkolu oraz w szkole w Dźwierzutach i Orzynach. Wszystkie niecierpliwie oczekiwały na jego wizytę. Każdy otrzymał słodkie podarunki. Sponsorami słodkości byli Rada Rodziców oraz sklep GS w Dźwierzutach. Mikołaj, mimo pracowitego dnia, wesoło rozmawiał z dziećmi, pytając o ich wymarzone prezenty. Potem odwiedził również gminne instytucje, sklepy, a niektórzy szczęściarze mogli spotkać go na ulicy. Wieczorem w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się konkurs plastyczny pt. „Mikołaj w oczach dziecka”, w którym udział brało kilkanaście osób w różnym wieku od przedszkola do gimnazjum. Mikołaj osobiście wybrał trzy najlepsze prace, ale upominki otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu. Kulminacją mikołajkowych spotkań w gminie Dźwierzuty był wieczór w wiejskiej świetlicy osiedlowej w Dźwierzutach, który odbył się w sobotę 6 grudnia. Dzieci pod kierunkiem pań Beaty Lipskiej i Danuty Gutysz przygotowały program artystyczny poświęcony uwielbianemu przez wszystkich Świętemu. W czasie programu odbyło się spotkanie z Mikołajem, w rolę którego wcielił się pracownik Gminnego Ośrodka Kultury w Dźwierzutach Janusz Ałaj. Podczas spotkania mikołajkowego podsumowano również konkurs plastyczny pod hasłem „Portret św. Mikołaja”. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, które wręczyła wójt Marianna Szydlik.

(d), (k)