Grażyna Saj – Klocek – propagatorka zdrowego trybu życia, miłośniczka rowerowych wypraw, autorka wspomnieniowej rubryki w „Kurku Mazurskim”, a ostatnio także pisarka, wraz z synową Irminą spotkała się z czytelnikami w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Okazją ku temu była napisana wspólnie przez obie panie książka „Jezioro wspomnień”.

Spotkanie z
Przybyli goście otrzymali od autorek pamiątkowe wpisy z dedykacjami

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczytnie odbyło się spotkanie autorskie z Grażyną Saj-Klocek i Irminą Klocek. Autorki promowały swoją pierwszą książkę pt. „Jezioro wspomnień”, w której ruszyły w sentymentalną podróż po dawnym i współczesnym Szczytnie, opowiadając wspólną historię. Zainteresowanie książką było tak duże, że już przed rozpoczęciem spotkania wszystkie egzemplarze zostały wykupione przez przybyłych gości. Na początku członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki odczytali napisaną przez Grażynę Saj-Klocek scenkę dotyczącą powstania powieści. Spotkanie wzbogaciła piosenka „Świat dorosłych…”, którą wykonała pracownica biblioteki wspólnie ze zgromadzoną publicznością. Uczestnicy z zaciekawieniem słuchali autorek i zadawali interesujące pytania.  Na koniec spotkania przybyli goście otrzymali od pisarek pamiątkowe wpisy z dedykacjami.

Wydarzenie  było dobrą okazją do wspólnych rozmów o literaturze i naszym mieście a przede wszystkim do spędzenia czasu w miłej atmosferze. W spotkaniu wziął też udział burmistrz Szczytna Krzysztof Mańkowski, który dziękował Grażynie Saj – Klocek za to, że od lat jest niestrudzoną ambasadorką Szczytna i na różne sposoby promuje swoje ukochane miasto. - Nie ukrywam, że spotkaniu towarzyszyły emocje i wielkie wzruszenie oraz trema. Na szczęście dzielnie mnie wspierała synowa Irmina – sprawczyni fantastycznego zamieszania z naszą książką. Obie mamy nadzieję, że nasze „Jezioro wspomnień” rozsławi Szczytno - podsumowuje Grażyna Saj – Klocek, ciesząc się, że książka już trafiła do wielu czytelników i na kolejnych czeka w szczycieńskiej bibliotece.

(kee), (b)