Dzieci, które uczęszczały na zimowisko w Szkole Podstawowej

nr 2 z OI w Szczytnie nie narzekały na nudę. Jedną z licznych atrakcji było spotkanie z pracownikami Nadleśnictwa Korpele Markiem Twardziakiem i Agnieszką Masalską.

Spotkanie z leśnikami

Podczas minionych ferii grupa dzieci spędziła swój wolny czas na zimowisku zorganizowanym w SP nr 2.

- Zapewniliśmy im liczne atrakcje. Były m.in. spotkania z policjantem i strażakiem, wyjazd do aquaparku w Mikołajkach, czy zwiedzanie naszego muzeum – mówi wychowawczyni Mirosława Lipka.

W minioną środę gośćmi zimowiska byli Agnieszka Masalska zajmująca się przyrodą i ochroną lasów oraz leśniczy Marek Twardziak, zamiłowany fotograf, oboje na co dzień pracownicy Nadleśnictwa Korpele. Goście opowiadali o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Dzieci miały okazję poznać ich zwyczaje. Dowiedziały się także, w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę. Podczas spotkania dzieci zadawały mnóstwo pytań dotyczących lasu. Także same popisywały się znajomością zwierząt, drzew, czy grzybów. W nagrodę otrzymały od gości przepiękne karmniki.

Marek Twardziak opowiedział również o swojej pasji, którą jest fotografia. Dzieci mogły zobaczyć kilkanaście jego prac przedstawiających zwierzęta i przyrodę Nadleśnictwa Kornele.

- Zrobienie takich zdjęć to często przypadek, refleks, cierpliwość i odpowiedni sprzęt – dzielił się swoimi doświadczeniami leśniczy.

Ma tego sprzętu pod dostatkiem, ponieważ jest kolekcjonerem aparatów fotograficznych.

- W mojej kancelarii znajduje się około stu modeli. Najstarszy z 1918 roku – chwali się pan Marek.

Fotograf preferuje zdjęcia wykonane na tradycyjnej kliszy. Sam tworzy proces powstawania zdjęcia – od uwolnienia migawki, aż do wywołania go w ciemni. Dzieci po obejrzeniu wystawy wręczyły gościom własnoręcznie wykonane z drewna kwiaty.

(iz)