Gwiazdami czwartej edycji Festiwalu Gitarowego będą Stefano Barone z Włoch oraz Adam Palma, polski gitarzysta mieszkający na stałe w Anglii. Chętni do zgłębiania tajników gry na gitarze mogą spotkać się z wirtuozami tego instrumentu podczas warsztatów.

Spotkanie z wirtuozami

W tym roku miłośnicy gitarowych dźwięków usłyszą dwóch mistrzów gry na tym instrumencie. Pierwszym z nich będzie goszczący po raz pierwszy w Polsce włoski kompozytor, gitarzysta i producent muzyczny Stefano Barone.

- Ma on na swoim koncie trzy albumy wydane przez prestiżową amerykańską wytwórn ię płytową skupiającą muzyków wykonujących fingerstyle – mówi dyrektor festiwalu Piotr Krępeć. Dodaje, że występ włoskiego wirtuoza zapowiada się ciekawie ze względu na to, że chętnie sięga on po aparaturę elektroniczną, urozmaicającą tradycyjne gitarowe brzmienie. Drugi z wykonawców to Adam Palma, Polak mieszkający na stałe w Anglii. - Reprezentuje zupełnie inny styl niż Stefano Barone. Nie wykorzystuje elektroniki, za to sięga po jazz, blues i country – mówi Piotr Krępeć. Artysta, którego będzie można posłuchać w Szczytnie został wybrany najlepszym gitarzystą w plebiscycie Guitar Award za rok 2013. Współpracował z czołowymi muzykami na świecie, takimi jak: Tommy Emmanuel czy Chris de Burgh.

Koncert gwiazd rozpocznie się 18 października o godz. 18.00 w MDK-u. Wcześniej, o godz. 12.00 odbędą się warsztaty gitarowe z udziałem zaproszonych na festiwal muzyków.

- Są one skierowane do wszystkich, nawet początkujących gitarzystów. To dobra okazja do bezpośredniego spotkania z wirtuozam

i gitary – zachęca do udziału dyrektor festiwalu.