Siatkarze Gwardii Szczytno zajęli czwarte miejsce w pierwszym z turniejów barażowych o II ligę i odpadli z dalszej rywalizacji.

Spróbują za rok

W Lublinie rywalizowały ze sobą cztery zespoły: czołowe drużyny z województw warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, lubelskiego i podlaskiego. Na początek szczytnianie spotkali się z gospodarzami, Cukrownikiem Lublin, i przegrali 0:3. Spotkanie miało dość specyficzny przebieg. W pierwszym secie górą byli miejscowi (25-21). W partii drugiej przez dłuższy czas dominowali gwardziści, prowadząc nawet 10 punktami. - Coś się zacięło – trener Rafał Zawalniak nie do końca może zrozumieć przyczyny porażki w tym secie (20-25).

- Nie mieliśmy już ducha walki – to z kolei komentarz do wyraźnie przegranej (do 12) partii ostatniej. Warto dodać, że do tego pojedynku szczytnianie przystąpili wkrótce po 7-godzinnej podróży do Lublina.

Nazajutrz nasz zespół zmierzył się z Zawkrzem Mława. - Mecz stał na bardzo dobrym poziomie – ocenia szkoleniowiec Gwardii. Co najważniejsze, jego podopieczni zwyciężyli 3:2. W tie-breaku, zakończonym wynikiem 19-17, piłki meczowe miały oba zespoły. Los uśmiechnął się do szczytnian.

Pięć setów miał również ostatni pojedynek Gwardii, który decydował o awansie do kolejnego turnieju. Tym razem lepszy był rywal, Centrum Augustów. Dzięki zwycięstwu 3:2 to on, razem z Cukrownikiem, gra dalej.

- To była bardzo dobra lekcja dla nas. Mimo że nie awansowaliśmy, zawodnicy pokazali, że są warci tego, by dalej z nimi współpracować – podsumowuje trener Zawalniak. Do Lublina pojechało 12 siatkarzy Gwardii – i każdy na parkiecie się pojawił. Turniejową kadrę tworzyli: Mariusz Myślak, Mariusz „Maniek” Myślak, Kawiecki, Tański, Ogrodowczyk, Hain, Toczko, Pruchniewski, Wieroński, Kaźmierczak, Zawalniak, Dymerski.

W ostatnim spotkaniu lubelskiego turnieju barażowego Zawkrze wygrało 3:2 z pewnym awansu Cukrownikiem, spychając tym samym szczytnian na ostatnie miejsce.

Nie gra dalej również mistrz grupy warmińsko-mazurskiej III ligi. Do kolejnego turnieju awansu nie wywalczyła awansu Osa Ząbrowo, która rywalizowala z Biebrzą Lipsk, Żyrardowianką Żyrardów i Politechniką Lublin.

(gp)