Opuszczony budynek przy ul. Ogrodowej, w którym do niedawna mieściły się mieszkania komunalne, ma nowego właściciela. Zdewastowany obiekt nieprędko jednak doczeka się remontu.

Sprzedany dom

Do ogłoszonego przez miasto przetargu stanęło trzech zainteresowanych, ale walki między nimi nie było. Już po pierwszym przebiciu do kwoty 163,7 tys. zł nieruchomość została sprzedana. Oprócz dwukondygnacyjnego budynku o powierzchni 71 m2 składa się na nią działka o pow. 147 m2.

Nabywcą został Waldemar Luma z Wielbarka. Nie ma jeszcze sprecyzowanych planów związanych z obiektem, przewiduje jednak, że mieścić się tu będą usługi. Nieprędko jednak. Prace projektowe mają potrwać bowiem około roku.

- Obiekt jest zdewastowany, a do tego trzeba przewidzieć jego rozbudowę. Później pomyślę o finansowaniu robót – mówi nowy właściciel, na co dzień pracownik branży budowlanej, zajmujący się m.in. projektowaniem i kosztorysami. Przewiduje, że obiekt zostanie oddany do użytku dopiero za... pięć lat. Zapytaliśmy go czy nie ma zamiaru odsprzedać budynku z zyskiem?

- Na razie nie mam takich planów – usłyszeliśmy.

(o)/fot. A. Olszewski