Ponad 200 laptopów, komputerów i tabletów otrzymali uczniowie w gminie Szczytno w ramach rządowego programu wsparcia w rozwoju cyfrowym potomków byłych pracowników PGR-ów.

Sprzęt komputerowy dla uczniów
Rodzicom uczniów sprzęt komputerowy wręczał m. in. wojewody Artura Chojeckiego

W przededniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego do Szkoły Podstawowej w Rudce przybyli uczniowie z gminy Szczytno i ich rodzice, by odebrać sprzęt komputerowy przyznany im w ramach rządowego programu wsparcia dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym. Na zakup komputerów gmina Szczytno pozyskała grant w wysokości 502 tys. zł. Nowy sprzęt w postaci 165 laptopów, 35 komputerów stacjonarnych oraz 2 tabletów otrzymały 143 rodziny, z czego 91 na jedno dziecko, 45 - na dwoje dzieci i 7 - na troje dzieci.

- Jesteśmy przekonani, że komputery pomogą naszym uczniom w rozwijaniu pasji, talentów oraz w nauce – cieszy się wicewójt Ewa Zawrotna.

W uroczystości, na zaproszenie wójta Sławomira Wojciechowskiego, uczestniczyli m.in.: posłowie Iwona Arent i Jerzy Małecki, wojewoda Artur Chojecki oraz warmińsko-mazurski kurator oświaty Krzysztof Nowacki.

(o)