Nie brakuje osób, którym trzynasty dzień miesiąca kojarzy się z pechem. Igor Bogusz, były zawodnik Gwardii Szczytno, wspomnienia związane z 13 sierpnia będzie miał z pewnością miłe, bo właśnie w tym dniu wywalczył ze swoją sztafetą tytuł wicemistrza kraju.

Srebrna sztafeta Igora

Igor Bogusz w Bydgoszczy bronił barw AZS AWFiS Gdańsk. Pochodzący ze Szczytna zawodnik pobiegł na trzeciej zmianie sztafety 4x400 m. Wyprowadził swój zespół na drugie miejsce, a jego partner z drużyny pozycję utrzymał. Gdańszczanom zabrakło zresztą niewiele do złota. Ich czas to 3:09,23 min – zwycięzcy, zawodnicy Śląska Wrocław, uzyskali wynik zaledwie o 0,31 s lepszy. Gorzej poszło Igorowi w biegu na 400 m ppł. Czas z eliminacji pozwolił mu zająć 10. miejsce. W finale wygrał Marek Plawgo.

W bydgoskich mistrzostwach zaprezentował się również brat Igora, Marcin, startujący w konkursie trójskoku. On z kolei trzynastkę może uznać za pechową, bo wszystkie próby spalił. Start w seniorskich mistrzostwach zaliczył także nasz utalentowany kulomiot Paweł Regin. Przyszło mu rywalizować m.in. z olimpijczykiem Tomaszem Majewskim, jak się okazało, triumfatorem imprezy. Zawodnik Gwardii uzyskał w najlepszej próbie 16,46 m i zajął 11. miejsce. Konkurs przebiegał w trudnych warunkach, przy lejącym deszczu.

- Paweł po niedawnej kontuzji ręki nie doszedł do siebie. Chyba trzeba będzie odpocząć – mówi trener Ireneusz Bukowiecki, tłumacząc wynik poniżej oczekiwań. Zawodnik Gwardii pchnął już w tym roku kulą 7 kg o ponad metr dalej.