Zdzisław Choroszewski ze Szczytna wywalczył srebrny medal podczas Zimowych Mistrzostw Polski Masters w Pływaniu, które odbyły się w Olsztynie.

Pan Zdzisław, doskonale znany w szczycieńskim środowisku sportowym choćby z racji zajmowania się w przeszłości drużynami koszykarskimi, oddaje się obecnie z powodzeniem pływaniu. Bierze udział w rozmaitych imprezach (także triathlonie). W miniony weekend uczestniczył w pływackich mistrzostwach kraju masters. Wystartował w kategorii wiekowej 70-74 lata. W wyścigu na 800 m st. dow. zajął 2. miejsce z czasem 16:39.16. Panu Zdzisławowi do podium niewiele zabrakło na dystansach 50,200 oraz 400 m st. dow. – był tu trzykrotnie czwarty (41.16., 3:48.01, 7:58, 15).

W mistrzostwach wystartowało 460 zawodników ze 103 klubów, także zagranicznych. Aquasfera Olsztyn, którą reprezentował Zdzisław Choroszewski, zajęła w klasyfikacji drużynowej 1. miejsce.