Zawodnicy Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate zdobyli dwa medale na Mistrzostwach Polski i Młodzieżowców.

Srebro i brąz młodych karateków
Dzięki udanemu występowi w Radzyminie Natalii Hajn i Olafa Szemplińskiego kolekcja medalowa SKKK zwiększyła się już do 93 krążków

W ostatnią niedzielę w Radzyminie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców PZK, które zgromadziły 218 zawodników i zawodniczek z 77 klubów z całej Polski. Szczytno reprezentowało pięcioro zawodników, troje juniorów i dwoje młodzieżowców. Do strefy medalowej dotarło dwoje juniorów. Olaf Szempliński występujący w wadze powyżej 75 kg sięgnął po tytuł wicemistrza kraju, a jego koleżanka Natalia Hajn zdobyła brązowy krążek w wadze do 55 kg. - Każde z nich miało trudną drogę do upragnionego medalu, musieli bowiem stoczyć po trzy walki, aby cieszyć się z możliwości uczestniczenia w ceremonii dekoracji zwycięzców. Olaf w finale natrafił na aktualnego Mistrza Europy WKO z Warszawy, a Natalia o wejście do finału nieznacznie na punkty uległa zawodniczce z Zielonki – relacjonuje trener Piotr Zembrzuski.

Dla Olafa medal z Radzymina jest jego trzecim zdobytym na Mistrzostwach Polski. Natalia z kolei po raz pierwszy dostąpiła tego zaszczytu. Tym samym zawodnicy Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate powiększyli swój dorobek medalowy o 92. i 93. medal z imprezy rangi mistrzowskiej. Następny poważny sprawdzian naszych karateków już wkrótce. Za dwa tygodnie w Leżajsku odbędą się Mistrzostwa Europy WKB.