W dniach 14-15 października w Czeskich Budziejowicach odbył się XII Międzynarodowy Turniej Policji w judo, karate, strzelaniu, pływaniu oraz kolarstwie przełajowym.

Srebro w Czechach

W zawodach udział wzięło 11 reprezentacji z 10 krajów. Polską policję reprezentowali judocy oraz strzelcy. W drużynie judo w wadze + 100 kg wystąpił oficer Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie Ireneusz Wierzbicki, zdobywając srebrny medal. Zawodnik Pol.KS-u w eliminacyjnej kolejce pokonał na punkty rywala z Austrii, później przed czasem przez założenie trzymania zawodnika gospodarzy, a w walce o finał przez efektowny rzut wygrał z zawodnikiem Rosji. W walce finałowej uległ mierzącemu ponad 2 metry i ważącemu od niego o ponad 20 kg więcej reprezentantowi Austrii Wolfgangowi Ebnerowi. W sumie polscy judocy wywalczyli 1 złoty, 4 srebrne i 1 brązowy medal zwyciężając zdecydowanie w nieoficjalnej klasyfikacji drużynowej. Trenerem reprezentacji Policji Polskiej był pracownik Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie Tadeusz Dymerski.