Adrian Staszewski z SKKK Szczytno zdobył brązowy pas, czyli 2 kyu podczas seminarium, w którym w miniony weekend uczestniczył w Warszawie z Piotrem Zembrzuskim.

Staszewski z brązowym pasem

Prezes SKKK wraz ze swoim podopiecznym udali się do stolicy, by pogłębiać umiejętności w karate kyokushin. W seminarium uczestniczyło ponad 200 osób z Białorusi, Litwy, Danii, Hiszpanii, Austrii, Japonii i Polski. - Karatecy doskonalili metody walki sportowej pod okiem mistrz a świata sensei Kunihiro Suzuki 3 dan, formy kata nauczał shihan Isao Kobayashi 6 dan, a treningiem psychologicznym zajmował się shihan Jan Bulow 6 dan – wylicza Piotr Zembrzuiski. - W czasie seminarium odbył się również egzamin na stopnie kyu i dan. Trzeba przyznać, że był to wyjątkowo trudny sprawdzian, ponieważ walki egzaminacyjne odbywały się w formie turniejowej. Zdający, którzy są lub byli zawodnikami, radzili sobie bardzo dobrze, ale pozostali mieli ogromne kłopoty, żeby przekonać do swoich umiejętności komisję egzaminacyjną.

W pierwszej grupie znalazł się Adrian Staszewski, utytułowany karateka SKKK – do Szczytna wrócił z brązowym pasem (2 kyu)

***

Prezes Zembrzuski zaprasza na wznowione treningi w SKKK. Odbywać się one będą w Szczytnie w Gimnazjum nr 2 (od poniedziałku do piątku w godz. 17-19) oraz w Gimnazjum w Pasymiu (środy i piątki, 16-18.30).

(orz)