W Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Szczytnie otwarto innowacyjną EkoPracownię, której stworzenie współfinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Realizacja projektu zaowocowała powstaniem miejsca wyposażonego w rośliny zielone, nowoczesne meble, pomoce dydaktyczne i sprzęt multimedialny.

EkoPracownia jest wyposażona m.in. w nowoczesne meble, rośliny, pomoce dydaktyczne i sprzęt multimedialny

EkoPracownia, której uroczyste otwarcie miało miejsce w środę 15 listopada, to przede wszystkim efektywne narzędzie edukacyjne. Dzięki zakupionym sprzętom i urządzeniom multimedialnym nauczanie stanie się bardziej interaktywne, co przyczyni się do pogłębienia wiedzy uczniów. W przerwach międzylekcyjnych przestrzeń przyciągnie młodzież, pracownia stanowić będzie nie tylko miejsce nauki, ale także relaksu.

- EkoPracownia to nie tylko miejsce, ale także symbol zaangażowania w edukację ekologiczną. Wspierając projekt, stawiamy na rozwój wiedzy i świadomości młodego pokolenia, które ma szansę kształtować lepszą przyszłość dla naszej planety – mówił starosta Jarosław Matłach.

Projekt został przygotowany przez pedagog Aleksandrę Filę, przy wsparciu Wydziału Promocji i Współpracy Starostwa Powiatowego w Szczytnie.

(p)