Na początku listopada odbyły się pierwsze ćwiczenia Komendanta Powiatowego PSP w Szczytnie. Zorganizowano je w formie warsztatów ratowniczo-gaśniczych, a zaangażowane w nie były siły i środki ochrony przeciwpożarowej powiatu szczycieńskiego.

Strażackie ćwiczenia w zakładzie
W ćwiczeniach wzięło udział 7 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu szczycieńskiego

Ćwiczenia pod kryptonimem „SŁUP 2022” odbyły się w Wielbarku, na terenie zakładu N.E.T. Wood. Ich celem było doskonalenie technik gaszenia pożarów, prowadzenia działań z dziedzin ratownictwa technicznego oraz ratownictwa medycznego. W ćwiczeniach wzięło udział 7 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu szczycieńskiego, które włączone zostały do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Dodatkowo udział wzięła Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza PSP w Szczytnie. Instruktorzy pod bacznym okiem kierownictwa komendy przeprowadzili cztery epizody warsztatowe. W ich trakcie strażacy doskonalili umiejętności m.in. w ramach ratownictwa technicznego oraz medycznego - pomoc poszkodowanemu w wypadku samochodowym, pomoc poszkodowanemu przygniecionemu betonową płytą oraz pomoc poszkodowanemu po amputacji urazowej kończyny. W ćwiczeniach brało udział 48 strażaków z powiatu szczycieńskiego z następujących jednostek OSP – Wielbark, Lesiny Wielkie, Świętajno, Nowe Kiejkuty, Nowy Dwór, Jedwabno, Szymany.

Działania obserwowali zaproszeni goście na czele ze st. bryg. Krzysztofem Mierzejewskim – zastępcą Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

(ł)