W sobotę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie dotarł transport blisko 300 tysięcy maseczek pochodzących z Agencji Rezerw Materiałowych.

Strażacy rozwieźli maseczki
Strażacy przywieźli maseczki m.in. do Urzędu Miejskiego w Szczytnie

Dostarczenie maseczek wiąże się ze wzrostem zachorowań na COVID-19 na Warmii i Mazurach. Łącznie do regionu trafiło ich 5 milionów. W sobotę transport z blisko 300 tysiącami maseczek przyjechał do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie. W poniedziałek 8 marca strażacy dostarczyli je do urzędów miast i gmin powiatu szczycieńskiego. - Na mocy decyzji rządu maseczki zostaną rozdysponowane przez samorządy do wszystkich mieszkańców – informuje kpt. Łukasz Wróblewski, oficer prasowy KP PSP w Szczytnie. Jednej osobę przysługiwać mają cztery sztuki.

Spore zamieszanie wywołała informacja, że do regionu trafiły przeterminowane maseczki. Jak tłumaczył rzecznik rządu, były one jedynie źle oznaczone, lecz pełnowartościowe. Chodziło o to, że początkowo producent otrzymał certyfikat na 6 miesięcy, później został on wydłużony, lecz nie uwzględniono tego na opakowaniach.

(kee)