W środę 28 kwietnia szczycieńscy policjanci przyjęli od właściciela jednego ze sklepów meblowych położonych na terenie miasta zawiadomienie dotyczące zniszczenia witryny sklepowej.

Strzelił w witrynę dla żartu
Właściciel salonu meblowego wycenił wartość poniesionych strat na kwotę 4 tys. złotych

Jak ustalili mundurowi, do zdarzenia miało dojść dzień wcześniej, parę minut po godzinie 21:00. Kamery monitoringu zamontowane na terenie obiektu zarejestrowały całe to zajście. Na nagraniu widać dwóch młodych mężczyzn, którzy przechodzą obok sklepu. W pewnym momencie jeden z nich wyciąga przedmiot przypominający broń krótką i oddaje dwa strzały w kierunku witryny, po czym znika z zasięgu kamer.

Właściciel salonu meblowego wycenił wartość poniesionych strat na kwotę 4 tys. złotych. Szczycieńskim kryminalnym wystarczył jeden dzień, aby ustalić, kto jest sprawcą zniszczenia tego mienia. W czwartek 29 kwietnia zapukali do drzwi jednego z mieszkań położonych na terenie miasta. Tam zastali 20-latka. Młody mężczyzna miał widoczną ranę pooperacyjną lewej dłoni. Jak się okazało, kilka dni wcześniej przez swoją nieuwagę, postrzelił się z wiatrówki. W trakcie przeszukania zajmowanych przez 20-latka pomieszczeń, funkcjonariusze zabezpieczyli broń gazową, która posłużyła mu do popełnienia przestępstwa.

20-latek został zatrzymany i przewieziony do szczycieńskiej komendy. W trakcie przesłuchania przyznał się do postawionych mu zarzutów. Jak sam oświadczył, był nietrzeźwy i „zrobił to dla żartu”. Teraz młody mężczyzna będzie musiał wytłumaczyć się ze swojego zachowania przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(ew),

KPP Szczytno