Reprezentacja WSPol Szczytno wywalczyła cztery medale podczas Otwartego Pucharu Polski Młodzików, Juniorów oraz Studentów w Judo.

Studenci i opiekun na medal

Na starcie zawodów zorganizowanych w Białymstoku przez Organizację Środowiskową AZS Województwa Podlaskiego oraz Politechnikę Białostocką stanęło 545 zawodników i zawodniczek z Polski, Ukrainy, Łotwy, Białorusi, Litwy i Rosji, w tym około 80 studentów.

Dwukrotnie na podium stawał opiekun studentów Jacek Szewczak, który był bezkonkurencyjny w open (5 walk wygranych przed czasem) oraz trzeci w wadze do 90 kg, gdzie w pierwszej walce musiał uznać wyższość rewelacyjnego zawodnika z Białorusi.

Na drugim stopniu podium w wadze do 100 kg uplasował się Wojciech Stępniak, student drugiego roku drugiego stopnia Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Wygrał on trzy walki przed czasem,lecz w finale przegrał z dużo cięższym rywalem, Piotrem Łapińskim, studentem Akademii Technicznej w Łapach.

Trzecie miejsce w wadze do 70 kg zajęła Karolina Dzięgielewska, studentka pierwszego roku drugiego stopnia Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Nasza zawodniczka przegrała z dużo bardziej doświadczonymi zawodniczkami z Litwy i Rosji.

Na piątym miejscu swoje zmagania zakończyli: Adam Gawęcki, student pierwszego roku drugiego stopnia Bezpieczeństwa Wewnętrznego, i Konrad Rybicki, student trzeciego roku Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Reprezentacja WSPol dzięki 4 medalom zajęła 3. miejsce w klasyfikacji drużynowej szkół wyższych.

-Potraktowaliśmy start bardzo treningowo, jako przygotowanie do kolejnych startów, które czekają naszych studentów: Mistrzostwa Polski Jujitsu Fighting w Katowicach i Mistrzostwa Polski w Jujitsu Sportowym i Grapplingu w Szczytnie – podsumowuje Jacek Szewczak. - Cieszę się ze swojego startu. Mimo pierwszego przegranego pojedynku kolejnych osiem wa lk wygrałem przed czasem.