W czwartek 26 sierpnia tuż przed godziną 17.00 na ul. Piłsudskiego w Szczytnie doszło do potrącenia 14-letniego rowerzysty.

Stuknął rowerzystę na wyznaczonym przejściu
Policjanci uznali, że sprawcą zderzenia z rowerzystą jest 84-letni kierowca citroena i zatrzymali mu prawo jazdy (fot. Błażej Koc)

Z ustaleń policji wynika, że 84-letni kierowca citroena, jadąc od strony ul. Polskiej, zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, aby ustąpić pierwszeństwa niechronionemu uczestnikowi ruchu. Jak potem relacjonował funkcjonariuszom, „odprowadził wzrokiem” pieszego, po czym ruszył, nie upewniając się, czy ma do tego sposobność. Następnie zderzył się z cyklistą, który znajdował się już na oznaczonym przejeździe dla rowerzystów. 14-latek kierujący jednośladem spadł ze swojego pojazdu. Na szczęście chłopak nie odniósł poważniejszych obrażeń. Skończyło się na ogólnych potłuczeniach i otarciach naskórka. Sprawca kolizji, 84-letni mieszkaniec Szczytna w chwili zdarzenia był trzeźwy. W związku z naruszeniem przepisów, policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i skierowali do sądu wniosek o ukaranie.

Oprac. (ew) na podst.

KPP Szczytno,

KP PSP Szczytno