W poniedziałek do Klubu Stulatków dołączył pan Stanisław Krysik ze Szczytna. Z tej okazji odwiedził go burmistrz Krzysztof Mańkowski.

Stulatek z werwą
Setne urodziny pan Stanisław świętował w gronie najbliższej rodziny i burmistrza Krzysztofa Mańkowskiego/fot. UM w Szczytnie

Przed tygodniem pisaliśmy o mieszkańcu Jedwabna, Antonim Granackim, który pod koniec grudnia obchodził setne urodziny. W miniony poniedziałek do elitarnego Klubu Stulatków dołączył też pan Stanisław Krysik ze Szczytna. Z tej okazji jubilata odwiedził burmistrz Krzysztof Mańkowski, obdarowując go bukietem kwiatów i składając życzenia dalszych lat w zdrowiu. Włodarz miasta był pod wrażeniem formy fizycznej i bystrości umysłu pana Stanisława, z którym uciął sobie pogawędkę. Przy okazji dziękował mu za dawkę płynącej od niego pozytywnej energii.

Pan Stanisław urodził się 8 stycznia 1924 r. Pochodzi z Chorzel, ale od ponad siedemdziesięciu lat jest związany ze Szczytnem. Wraz z żoną wychował pięcioro dzieci. Doczekał się 16 wnuków, 24 prawnuków i 4 praprawnuków.

(ew), (um)