Podczas wtorkowej sesji Rady Miejskiej wręczono stypendia za wybitne osiągnięcia w twórczości artystycznej i sporcie. Otrzymali je: wokalistka i kompozytorka Katarzyna Hain „Stashka”, trener karate Piotr Zembrzuski i ultramaratończyk Rafał Kot.

Stypendia dla wokalistki i sportowców
Tegoroczni laureaci odebrali od burmistrza Mańkowskiego symboliczne czeki na 3 tys. zł

Stypendia za wybitne osiągnięcia w twórczości artystycznej i sporcie są przyznawane od poprzedniej kadencji Rady Miejskiej z inicjatywy ówczesnego radnego Arkadiusza Dziczka. W tym roku otrzymali je: wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów Katarzyna Hain, znana jako „Stashka” oraz sportowcy – trener karate, prezes Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate Piotr Zembrzuski oraz ultramaratończyk Rafał Kot, który w ubiegłym roku reprezentował Polskę w Mistrzostwach Świata w Biegu 24-godzinnym we Francji. Uroczyste wręczenie laureatom symbolicznych czeków na 3 tys. zł miało miejsce podczas wtorkowej sesji Rady Miejskiej. - Kocham nasze miasto i na pewno będę o nim pamiętać, gdziekolwiek będę śpiewać – zapewniała Katarzyna Hain, dla której miłą muzyczną niespodziankę przygotowali jej mali podopieczni z prowadzonego przez nią dziecięcego zespołu MazurKids.

Z kolei Piotr Zembrzuski, przypominając osiągnięcia swoich zawodników na przestrzeni lat, zdradził, że zdobyli oni łącznie trzy medale mistrzostw świata, dziewiętnaście medali mistrzostw Europy i osiemdziesiąt osiem medali mistrzostw Polski różnych kategorii.

Drugi z nagrodzonych sportowców, Rafał Kot, zapowiedział natomiast, że już za 2,5 tygodnia wystartuje po raz trzeci w liczącym 240 km Biegu Siedmiu Szczytów obejmującym całą Kotlinę Kłodzką i Góry Stołowe.

(ew)